reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Piractwo online zwiększa ryzyko zainfekowania malware

dodano: 2018-03-23 16:38
autor: HP | źródło: Carnegie Mellon University

czaszka piractwo Badania naukowe Carnegie Mellon University wykazały, że użytkownicy odwiedzający witryny internetowe naruszające prawa autorskie są szczególnie narażeni na zainfekowanie swoich komputerów złośliwym oprogramowaniem, z czego zwykle wcale nie zdają sobie sprawy.

piractwo czaszka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Rahula Telanga, profesora systemów informacyjnych i zarządzania na Carnegie Mellon University - Szkoły Polityki Publicznej i Zarządzania H. Johna Heinza III, użytkownicy, którzy naruszają prawo autorskie, są również tymi użytkownikami, którzy zazwyczaj spędzają dużo czasu w Internecie.

Osoby naruszające prawa autorskie spędzały około 97 minut miesięcznie na pirackich witrynach i ponad 1800 minut (30 godzin) miesięcznie łącznego czasu w Internecie.

Osoby, które nie naruszają prawa, spędzają znacznie mniej czasu w Internecie - tylko 559 minut (około 10 godzin). Użytkownicy, którzy naruszają zasady, spędzają więcej czasu na większości innych działań (sieci społecznościowe, programy telewizyjne, a nawet strony dla dorosłych). Pobierają także więcej filmów i pobierają więcej w ogóle.

Korzystając z danych zebranych na ponad 250 użytkownikach przez ponad rok, badanie pt. „Czy piractwo w Internecie sprawia, że ​​komputery są niepewne? Dane z Panelu Danych” prześledziło związek między liczbą wizyt użytkowników na stronach naruszających prawa autorskie a liczbą złośliwych programów (malware) znalezionych na ich komputerach. Okazało się, że podwojenie czasu spędzanego na witrynach naruszających prawa prowadzi do 20-proc. wzrostu liczby złośliwych programów znalezionych na komputerach użytkowników.

Dane pozwoliły na podział złośliwego oprogramowania na adware i inne malware, takie jak trojany, wirusy, itd. Autorzy badania nie znaleźli również dowodów na to, że użytkownicy odwiedzający witryny naruszające prawa - piraci podejmują więcej środków ostrożności. W szczególności użytkownicy odwiedzający witryny naruszające prawa byli mniej (a nie więcej) skłonni do instalacji oprogramowania antywirusowego.
 

- |Wyniki te pokazują, że ​​odwiedzanie witryn naruszających prawa prowadzi do wzrostu liczby plików szkodliwego oprogramowania na komputerach użytkowników, a jest to istotne zarówno pod względem ekonomicznym, jak i statystycznym - powiedział Rahul Telang.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Ataki komputerowe


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat DIGIPLUS UHD S

DIGIPLUS UHD S to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej firmy...

1 190 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ Optima Combo HEVC HD+IP Multistream

Mały, satelitarno-kablowo-naziemny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama