reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UA|TV naziemnie na Krymie i w Donbasie

dodano: 2018-03-29 18:14
autor: RO | źródło: mediananny.com

UA|TV Ukraiński kanał telewizyjny UA|TV uruchomił emisję naziemną na terytoria Krymu i Donbasu, poinformował serwis prasowy Ministerstwa Polityki Informacyjnej Ukrainy. Stacja nadaje testowo z nadajników umiejscowionych w obwodach chersońskim i donieckim.

obwód chersoński Punkt kontrolny Czonhar


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pierwsza emisja jest realizowana z wieży telewizyjnej Czonhar (obwód chersoński) o mocy 1kW w standardzie transmisji cyfrowej DVB-T2. Drugie jest prowadzona z nadajnika Wołnowacha (obwód doniecki) z mocą 1kW w standardzie DVB-T.

Ministerstwo Polityki Informacyjnej dodało, że rozpoczęcie transmisji z dwóch wież nadawczych jest dopiero początkiem. W najbliższym czasie ruszy dystrybucja naziemna dla mieszkańców w obwodzie ługańskim.

UA|TV to ukraiński, publiczny projekt skierowany do szerokiego grona odbiorców zagranicznych, głównie rosyjskiej i ukraińskiej diaspory potrzebującej obiektywnych, aktualnych i kompletnych informacji o Ukrainie. W tradycyjnym przekazie stacja nadaje w języku ukraińskim i rosyjskim oraz napisami w języku angielskim. Tłumaczenia informacji pojawiają się też w innych językach, m.in. niemieckim i hiszpańskim.

Widzowie otrzymują aktualne doniesienia o wydarzeniach na wschodzie i na Krymie, o postępach reform gospodarczych, osiągnięciach w nauce i kulturze, historii Ukrainy, jej przyrody i szlaków turystycznych. Nadawcą kanału jest ukraińskie Ministerstwo Polityki Informacyjnej.

 

Źródło: mediananny.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Antena Corab COR-900 grafit

Najnowszy model polskiej anteny stalowej 90cm z zawieszeniem sztywnym w...

99 zł Więcej...

Wskaźnik LCD Opticum OPS-3

Wskaźnik satelitarny z wyświetlaczem ciekłokrystalicznym i podświetleniem. Pomiar wyrażony procentowo....

59 zł Więcej...
reklama