Finał WTA Miami: Ostapenko - Stephens w TVP Sport

dodano: 2018-03-30 12:16 | aktualizacja: 2018-03-30 12:28
autor: Janusz Sulisz | źródło: sport.tvp.pl

miamia_open_2018_tvp_sport_360px.jpg Danielle Rose Collins przegrała w półfinale turnieju w Miami z Jeleną Ostapenko (5.) w dwóch setach. Na Łotyszkę w finale czeka inna reprezentantka gospodarzy - Sloane Stephens, która ograła Azarenkę. Transmisja w TVP Sport, sport.tvp.pl i aplikacji mobilnej w sobotę 31 marca o godz. 19:00.

Mecz od początku dostarczał wielu emocji. Collins weszła w niego bez kompleksów, mając już w pierwszym gemie aż trzy break pointy. Nie wykorzystała żadnego, nie wykorzystała też dwóch w kolejnym gemie serwisowym Ostapenko, aż... sama dała się przełamać. Z 3:1 szybko zrobiło się jednak 3:3, a po "gładkim" odebraniu Łotyszce serwisu w pewnym momencie nawet 5:6. Wyżej notowana z zawodniczek doprowadziła jednak do tie-breaka, gdzie nie dała rywalce najmniejszych szans (7-1).

Drugi set był już znacznie mniej ekscytujący. Collins szybko dała się przełamać, a Ostapenko spokojnie wygrywała gemy przy własnych podaniach. To wystarczyło, by wygrać 6:3 i cały mecz.