reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

25. urodziny TVP Polonia

dodano: 2018-03-30 00:40
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

25 lat TVP Polonia 31 marca br. kanał TVP Polonia, łączący Polaków mieszkających poza granicami kraju, obchodzi 25. urodziny. Z okazji jubileuszu antena przygotowała liczne atrakcje dla widzów.

25 lat TVP Polonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Świętowanie jubileuszu TVP Polonia zaczyna już w Wielki Piątek, 30 marca magazynem „Halo Polonia” o godz. 22.45 z powt. o godz. 4.15. W studio wspaniali goście – twórcy kanału, pierwsi dyrektorzy, pierwsi prowadzący, autorzy programów oraz artyści związani ze stacją. Powtórka programu w dniu jubileuszu, tj. 31 marca. o godz. 11.00.

W Wielką Sobotę antena zaprasza widzów do „Studia Jubileuszowego 25 lat TVP Polonia”, którego sześciokrotne wydania w ciągu dnia zawierać będą wspomnienia z dawnych lat. Każde „wejście” studia jubileuszowego nawiązywać będzie w swej formie do wejść prezenterskich od lat 90. aż do współczesności. W Studiu Jubileuszowym, wspomnienia z początków TVP Polonia, przypomnienie najważniejszych oraz najciekawszych momentów z historii Kanału, zilustrowane materiałami archiwalnymi.

O początkach i misji TVP Polonia opowiedzą osoby pracujące dla niej na przestrzeni minionych 25 lat. Godziny wejść: 10.50, 12.20, 13.25, 14.40, 19.40 i 22.25. Ostatnie wejście powtarzane będą o godz. 4.15 i następnego dnia, tj. 1 kwietnia o godz. 8.15.

31 marca, jak w każdą sobotę, antena zaprasza widzów do oglądania programu „Kulturalni.pl” - wydanie specjalne z okazji jubileuszu o godz. 15.55 (z powt. 1 kwietnia o godz. 7.20 i 22.50) - rozmowy ze znakomitościami życia kulturalnego i artystycznego o najlepszych filmach, serialach i koncertach emitowanych na przestrzeni lat w TVP Polonia. W studiu „Kulturalnych.pl” gościć będzie m.in.: zespół Golec uOrkiestra, który debiutował 20 lat temu w TVP Polonia, Michał Bajor, który opowie o swoim Jubileuszu oraz pozycjach antenowych w „TVP Polonia”, które ceni sobie najbardziej oraz Irena Santor, Laureatka nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”.

Akcentów jubileuszowych nie zabraknie również w znanym i lubianym magazynie językowym „Słownik [email protected] Jana Miodka. W jubileuszowym wydaniu fragmenty archiwalnego pierwszego programu, łączenia z rozmówcami, którzy od początku towarzyszyli „Słownikowi [email protected]” - dziennikarzami Andreasem Hubschem i Agatą Lewandowski z Niemiec. W imieniu szkół polonijnych życzenia złoży Katarzyna Weber, dyrektorka Polskiej Szkoły Uzupełniającej im. Mikołaja Kopernika w Newry z Irlandii Północnej. Emisja 31 marca o godz. 17.00 z powt. o godz. 1.15.
 

25 lat to piękny wiek. Jesteśmy wciąż młodzi, a już dojrzali. Przez ten czas udało nam się wypełniać naszą misję: łączyć Polaków w kraju i za granicą, przybliżać Polskę rodakom rozsianym na świecie i opowiadać o ich działalności i sukcesach. Zmienialiśmy się dla naszych widzów, tak jak zmieniał się świat i emigracja Polaków. Zmieniamy się nadal, aby sprostać wyzwaniom nowoczesnej stacji telewizyjnej i oczekiwaniom coraz bardziej wymagającej widowni. Cieszymy się z licznych dowodów sympatii i uznania naszych widzów – to znak, że ciągle jesteśmy potrzebni

- powiedziała Magdalena Tadeusiak-Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia.

Antena uznanie widzów zdobyła dzięki znakomitej ofercie programowej. W ramówce stacji znajdują się znane i lubiane programy upowszechniające język ojczysty, magazyn „Słownik [email protected] – talk-show prof. Jana Miodka” oraz program dla dzieci „Baw się słowami”. Audycje przybliżające kulturę, historię i współczesność „Kulturalni PL”, „Polska z Miodkiem”, „Krótka historia”. Informacje w serwisach informacyjnych „Polonia 24”, programy „Rozmowa Polonii”, „Halo Polonia” czy „Racja stanu”. Magazyny pokazujące codzienności Polaków rozsianych po świecie „Wilnoteka”, „Nad Niemnem, Magazyn Polaków na Białorusi”, „Wschód”, „Magazyn z Wysp”, „Magazyn z Ameryki” i uruchomiony od ramówki wiosennej „Kierunek Zachód”. A także programy prezentujące sylwetki wybitnych przedstawicieli Polonii oraz ich wkład w osiągnięcia światowe, które można odnaleźć w programach: „Halo Polonia”, „Oczy w oczy” i „Wolny ekran”.

TVP Polonia była wielokrotnie nagradzana zarówno w Polsce i za granicą m.in. Nagrodą Bene Meritus (Dobrze Zasłużony) przyznaną przez Stowarzyszenie Europejski Klub Biznesu Polska za popularyzację polskiej gospodarki za granicą i niepowtarzalny dorobek w budowaniu dumy narodowej Polonii. Magazyn ekonomiczny „Polish Market” przyznał TVP Polonii Perłę Honorową. Antena otrzymała odznakę i dyplom „Za Honor i Prawdę” oraz Nagrodę Polonicus 2015 - najwyższe odznaczenia europejskiej Polonii. Nagroda honorowa za całokształt misji medialnej na rzecz przekazu dla i o Polonii w Europie i na całym świecie. TVP Polonia zdobyła również tytuł Mistrza Mowy Polskiej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TVP


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...

Przepust dachowy średnicy 90mm

Przepust dachowy do kabli średnicy 90mm

279 zł Więcej...

Miernik Signal ST-5150 DVB-T/T2/C DVB-S/S2 z podglądem

Miernik Signal ST-5150 do pomiarów zarówno cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2,...

799 zł Więcej...