reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Deutschland pokaże MŚ w Rosji w UHD

dodano: 2018-04-02 22:45 | aktualizacja: 2018-04-03 14:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: DWDL

MŚ 2018 Rosja 2018 Niemieccy widzowie wybrane mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 będą mogli zobaczyć, oprócz w ARD i ZDF, także w platformie satelitarnej Sky Deutschland. Zgodnie z informacjami DWDL.de, osiągnięto w tej sprawie porozumienie. Chodzi o transmisje w UHD.

MŚ 2018 Rosja 2018


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
14 czerwca br. w Rosji otwarte zostaną MŚ w piłce nożnej, a w Niemczech tradycyjnie będą relacjonowane przez ARD i ZDF. Umowa, która została podpisana sześć lat temu między FIFA i agencją SportA, przewiduje transmisje ze wszystkich 64 meczów.

Nadawcy publiczni mają jednak możliwość udzielania sublicencji na poszczególne spotkania nadawcom komercyjnym. I według doniesień DWDL.de, dokładnie to się wydarzyło - podpisano umowę ze Sky. Dotyczy ona 25 meczów, które zostałyby przez Sky pokazane w UHD. Te same mecze będzie można równolegle oglądać w HD i SD na antenach ARD i ZDF.

Porozumienie z operatorem pay-tv wydaje się być mądrym posunięciem ze strony ARD i ZDF. W przeciwieństwie do Sky nie mają oni własnych kanałów UHD. Jednocześnie umowa przyniesie nadawcom dodatkowe przychody i nie spowoduje dużej utraty oglądalności, ponieważ UHD jest nadal niszowym produktem na niemieckim rynku telewizyjnym. Sky transmituje już w 4K wybrane mecze Bundesligi i Ligi Mistrzów UEFA.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...

nc+ telewizja na kartę + moduł CI+

Oferta „nc+ telewizja na kartę z Pakietem Start+” z modułem...

199 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama