reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

System BISS wzbogacony o tryb BISS-CA

dodano: 2018-04-06 11:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: EBU

BISS Europejska Unia Nadawców (EBU), w ścisłej współpracy z firmami Ateme i Nevion, wprowadziła rozszerzenie dla swojego bezpłatnego, interoperacyjnego systemu szyfrowania BISS. Tryb BISS-CA umożliwia zarządzanie w czasie rzeczywistym uprawnieniami dla strumieni treści dostępnych w dowolnej sieci, nie tylko poprzez satelitę.

EBU IBC 2016


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
BISS-CA (EBU Tech3292s1) jest oparty na nowoczesnej kryptografii symetrycznej AES i asymetrycznej RSA oraz przenosi wszystkie dane uwierzytelniające. Pozwala właścicielom praw medialnych na przyznawanie i odbieranie praw odbiorczych w czasie rzeczywistym i obejmuje mechanizmy niezbędne do zapewnienia identyfikowalności piractwa dzięki technologiom takim jak znak wodny.
 

- Jest to bardzo potrzebna technologia, która wypełnia długotrwałą lukę - powiedział dr Hans Hoffmann, starszy menedżer w EBU Technology & Innovation. - Dzięki BISS-CA partnerzy biznesowi mogą teraz wymieniać treści na żywo, niezależnie od tego, na jakich systemach działają.

Protokół EBU BISS (Basic Interoperable Scrambling Standard) został po raz pierwszy wydany w 2002 roku, aby umożliwić bezpieczną i interoperacyjną wymianę strumieni przez satelitę.

Standard BISS-CA zostanie zaprezentowany na wystawie IBC2018 w Amsterdamie, która odbędzie się w dniach 14-18 września.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Systemy kodowania


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Opticum AX Lion 2-M

Najnowszy i tani odbiornik DVB-T/T2 firmy AX Technology dla Naziemnej...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...
reklama