reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ariane 5 z sukcesem wyniosła 2 satelity [wideo]

dodano: 2018-04-06 11:53
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Arianespace

DSN 1 Superbird 8 Hylas 4 Arianespace Ariane 5 Spółka Arianespace z powodzeniem przeprowadziła wyniesienie dwóch satelitów telekomunikacyjnych: DSN-1/Superbird-8 dla japońskiego operatora SKY Perfect JSAT i Hylas 4 dla brytyjskiego operatora Avanti Communications. Trzecia w tym roku misja Arianespace odbyła się w czwartek, 5 kwietnia o godz. 23:34 polskiego czasu z Gujańskiego Centrum Kosmicznego w Kourou.

Hylas 4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
DSN-1/Superbird-8 to 19. satelita wyniesiony przez Arianespace dla SKY Perfect JSAT. Japońska spółka jest wiodącym operatorem satelitarnym w Azji oraz odgrywa ważną rolę na rynku transmisji satelitarnej i telekomunikacji. Arianespace zajmie się wyniesieniem na orbitę jeszcze dwóch kolejnych jego satelitów: Horizons 3e i JCSAT-17. Superbird-8 będzie świadczył usługi telekomunikacyjne, głównie na rynku japońskim, i zastąpi satelitę Superbird-B2, wyniesionego przez Arianespace w 2000 roku. DSN-1 to japoński satelita wojskowy pracujący w paśmie X.

Ponadto Arianespace wyniósł na orbitę całą operacyjną flotę brytyjskiego operatora Avanti Communications. Hylas 4 jest trzecim satelitą wystrzelonym dla tej firmy przez Arianespace, po Hylas 1 (w listopadzie 2010 roku) I Hylas 2 (w sierpniu 2012 roku). Dodatkowy ładunek Hylas 3, zintegrowany z ładunkiem EDRS-C, zostanie wyniesiony także przez Ariane 5. Flota satelitów Hylas, pracujących w paśmie Ka, zapewnia dostęp do szerokopasmowego internetu w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...

Odbiornik VU+ SOLO SE V.2 (wersja single)

SOLO SE - Version 2 znanego tunera Solo SE firmy...

590 zł Więcej...

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...
reklama