reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Tajemnice SS” w maju na National Geographic

dodano: 2018-04-10 11:08 | aktualizacja: 2018-05-02 11:50
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

History Polowanie na Hitlera Nareszcie nadeszła upragniona ciepła aura, a wraz z nią mnóstwo pomysłów na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wieczorny odpoczynek w domu uatrakcyjni natomiast bogata oferta nowości na kanale National Geographic. Gdy cały świat będzie żył ślubem księcia Harry’ego z piękną Meghan Markle, my przeniesiemy się w centrum wydarzeń z dokumentem „Królewskie wesele”.

Tajemnice SS National Geographic


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Z okazji przypadającej w maju rocznicy zakończenia II wojny światowej pokażemy szokujące dokumenty „Dzieci III Rzeszy”, „Tajemnice SS” i „Treblinka: hitlerowska maszyna śmierci”. A na początku miesiąca czeka nas majówka z National Geographic, po brzegi wypełniona ciekawymi dokumentami m.in. o miejscach tajemniczych i niedostępnych.

Najniebezpieczniejsze drogi Europy
W "Najniebezpieczniejszych drogach Europy" poznacie grupę bohaterskich ratowników, którzy pomagają kierowcom w opałach. Gdy w Norwegii zapanuje zima, tamtejsze drogi transportowe zamieniają się w pełne pułapek tory bobslejowe. Każdego dnia ratownicy muszą walczyć o utrzymanie przejezdności tras, dlatego ich chlebem powszednim jest holowanie ciężarówek zawieszonych nad przepaścią. Śnieżyce, lawiny i brak światła dziennego w sezonie zimowym to tylko niektóre z wyzwań, jakim codziennie stawiają czoła. Ekstremalne warunki zimowe zmuszają ich często do ryzykowania życiem. "Najniebezpieczniejsze drogi Europy" pokażą starcie człowieka z naturą w najbardziej niebezpiecznej odsłonie.
Premiery w czwartki od 10 maja o godz. 21:00 

Dzieci III Rzeszy
W Niemczech lat trzydziestych partia nazistowska stworzyła formację Hitlerjugend, aby indoktrynować dzieci i młodzież nazistowską ideologią i uformować z nich dziecięcą armię dla Hitlera. W pierwszym odcinku serii „Dzieci III Rzeszy” prześledzimy rozwój formacji aż do momentu wybuchu wojny. Druga część przeniesie nas już w czasy drugiej wojny światowej i pokaże losy Hitlerjugend w obliczu klęski.
Premiery w piątki od 4 maja o godz. 21:00 
 

Tajemnice SS
Mrożąca krew w żyłach opowieść o morderczej organizacji paramilitarnej Trzeciej Rzeszy opowiedziana przez ludzi, którzy w niej służyli. Historia SS zaczyna się w 1920 roku od zaledwie 20 młodych mężczyzn, którzy mieli ochraniać Hitlera. W 1944 roku w organizacji służy 800 tys. osób, szerzących terror w Niemczech i okupowanej Europie. Film pokazuje, jak wokół Hitlera narastał fanatyzm. Pomaga zrozumieć mechanizmy radykalizacji politycznej i to, w jaki sposób udało się przekonać tysiące mężczyzn do realizacji ideologicznego celu, bez zahamowań i empatii. Wykorzystując niepublikowane wcześniej archiwalne materiały, film odtwarza krwawą historię SS. Szczególnego dramatyzmu dokumentowi dodają relacje byłych członków tej formacji, którzy otwarcie opowiadają, jakie mieli w niej zadania.
Premiery w piątki od 18 maja o godz. 21:00 
 
 

Wiek dyktatorów
Od Mussoliniego po Husseina – to dyktatorzy w znacznym stopniu ukształtowali świat, w którym żyjemy. Jak to zrobili? Jakie metody wykorzystali, by zdobyć i utrzymać władzę? Jak pokonali tych, którzy stawiali im opór? Te pytania zawsze pozostają aktualne, ponieważ reżimy wciąż funkcjonują. Seria „Wiek dyktatorów” odpowie na nie, poprzez analizę taktyk stosowanych przez sześciu różnych tyranów minionego wieku. Dowiemy się z niej, co ostatecznie spowodowało upadek tyranów i doprowadziło do końca reżimów.
Premiery w piątki od 18 maja od godz. 22:00 

Chruszczow: Czerwony car
Nikita Chruszczow. Stalinista, który zakończył terror rozpętany przez swego poprzednika. Pchnął też świat na krawędź wojny nuklearnej podczas kryzysu kubańskiego. Terror Stalina, II wojna światowa, destalinizacja i najbardziej intensywne kryzysy zimnej wojny - wszystko to jest ściśle związane z Nikitą Chruszczowem. To także postać niezwykle malownicza. Wielu nadal wspomina jego szokujący występ podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ, gdy butem uderzał w stół. Film „Chruszczow: czerwony car” ukaże liczne oblicza władcy ZSRR i historię jego upadku.
Premiera w piątek 4 maja od godz. 22:00 
 

Treblinka: Hitlerowska machina świerci
To opowieść o leśnej polance w północno-wschodniej Polsce. Ten las ma do opowiedzenia historię, prawdopodobnie jedną z najważniejszych w XX wieku. Jest to miejsce, w którym w latach 1942-1943 naziści zamordowali 800 tysięcy osób, niemal perfekcyjnie zacierając ślady. Dokument pokazuje prace brytyjskich archeologów, którym udało się uzyskać zgodę na przeprowadzenie wykopalisk na terenie jednego z najbardziej znanych hitlerowskich obozów zagłady.
Premiera w piątek 11 maja od godz. 22:00 
 

Indyjska marynarka wojenna
Z ponad 58-tysięcznym  personelem i flotą operacyjną strzegącą tysięcy kilometrów linii brzegowej, indyjska marynarka wojenna jest obecnie siódmą co do wielkości na świecie. Ekipa filmowa po raz pierwszy uzyskała tak szeroki dostęp do Akademii Marynarki Wojennej w Indiach (INA) w Kerali, by towarzyszyć z kamerą w wyczerpującym szkoleniu oficerskim. W trakcie programu prześledzimy różne etapy nauki. Obserwujemy młodą kadetkę,  podchorążego, który trenuje niemal do utraty przytomności, a także nowicjusza pracującego jak najciężej, by odnaleźć się w trudnych warunkach i uzyskać wymarzony stopień. Po drodze dowiemy się więcej o samej Akademii i pracy indyjskiej marynarki.
Premiera w sobotę 12 maja od godz. 22:00 
 

Królewskie wesele
Oczy całego świata znów zwróciły się na Wielką Brytanię. To tam 19 maja będzie miał miejsce kolejny królewski ślub – tym razem znany z licznych wybryków książę Harry poślubił hollywoodzką księżniczkę Meghan Markle. Gdy świat zamarł w oczekiwaniu na to wielkie wydarzenie, National Geographic nie próżnuje i sprawdza, jak przebiega proces organizacji królewskiego wesela. Co sprawia, że ​​ta uroczystość odbija się echem w każdym zakątku globu? Czym przygotowanie takiej imprezy różni się od zwykłego wesela? W sercu wydarzeń znajdzie się Dominic Reid, były Mistrz Koronny, który organizował Złoty Jubileusz Królowej i jej 90. urodziny. To właśnie Dominic jest człowiekiem odpowiedzialnym za to, aby niewiarygodna logistyka królewskiego ślubu przebiegała płynnie i na najwyższym możliwym poziomie. Dokument „Królewskie wesele” pozwoli nam znaleźć się w samym centrum przygotowań i sprawdzić, ile pracy wymaga stworzenie odpowiedniej oprawy dla sakramentalnego „tak” w brytyjskiej rodzinie królewskiej.
Premiera w sobotę 26 maja o godz. 22:00
 

Jak się lata w Azji?
Wielokrotnie nagradzane linie Singapore Airlines obchodzą w tym roku 70. rocznicę powstania, a kanał National Geographic jako jedyny uzyskał dostęp do ich pasjonującego „zaplecza”. Podczas pracowitego wakacyjnego weekendu podążamy krok w krok za obsługą naziemną, personelem pokładowym i inżynierami lotniczymi, którzy mają w tym czasie do skoordynowania 120 przylotów i odlotów. Zajrzymy też do kuchni, która codziennie przygotowuje 20 tysięcy posiłków dla pasażerów. W dokumencie „Jak się lata w Azji?” wybiegniemy też w przyszłość i podejrzymy pracę zespołu projektantów, którzy opracowują nowe funkcje dla samolotów, które znajdą się we flocie Singapore Airlines. Zobacz, jak wygląda obsługa największych linii lotniczych w Azji Południowo-Wschodniej i jaka może być przyszłość lotnictwa.  
Premiera w poniedziałek 7 maja o godz. 22:00 


MAJÓWKA Z NATIONAL GEOGRAPHIC
W tym roku kalendarz sprzyja wypoczynkowi i przy odrobinie dobrej woli szefa, majówka może trwać przez cały tydzień. Kanał National Geographic już od poniedziałkowego poranka będzie więc serwował najciekawsze dokumenty, które trafią w każdy gust. Poznamy bliżej świat zwierząt – zarówno tych dzikich, jak i uroczych domowych pupilków. Zagłębimy się w niesamowite ekosystemy i wejdziemy do miejsc, do których rzadko kto ma dostęp – najlepiej strzeżonych więzień, najniebezpieczniejszych dróg, a nawet do tajemniczej Strefy 51 w USA.
Emisja od poniedziałku 30 kwietnia do piątku 4 maja w godz. 8-15:00
 
Najsłynniejsza tygrysica świata - emisja we wtorek 1 maja o godz. 9:55
Machli, znana jako Królowa Ranthambore, określana jest jako najsłynniejsza tygrysica świata. Poznamy jej niezwykłą, pełną wzlotów i upadków historię. Machli zdominowała obszar o powierzchni 350 mil kwadratowych w indyjskim Parku Narodowym Ranthambore. Dzięki uporowi w walce z przeciwnościami stała się ulubienicą turystów.

Niesamowite kociaki – emisja we wtorek 1 maja o godz. 11:55  
Spotkanie z niesamowitymi kotami, które zadziwiają swoimi umiejętnościami. Cechują je: przebiegłość, nieuchwytność, sprawność w działaniu, zdolność oszukiwania przeciwnika i inteligencja. Koty popisują się błyskawicznym tempem reagowania, nadzwyczajnymi sportowymi umiejętnościami i odwagą. W produkcji „Niesamowite kociaki” behawioryści i weterynarze komentują ich zachowanie.

Psiaki w wielkim świecie – premiera we wtorek 1 maja o godz. 12:55 
Dla szczeniaka świat jest ogromnym miejscem pełnym ciekawych zakamarków, wyzwań, przeszkód i niesamowitych nowych doświadczeń. Oglądanie zmagań szczeniaka z rzeczywistością to niekończące się pasmo uśmiechów, westchnięć i wzruszeń. Seria National Geographic pozwoli przyjrzeć się małym pieskom także od bardziej naukowej strony.

Niezwykłe delfiny – emisja w środę 2 maja o godz. 9:55 
Wody u wybrzeży Nowej Zelandii są domem dla jednych z najbardziej zwinnych i charyzmatycznych delfinów na świecie. Butlonosy muszą sprawnie nawigować wśród mroźnych wód, by zapewnić przetrwanie swoim młodym. Delfinowce ciemne każdego dnia demonstrują swoje umiejętności akrobatyczne, by wzmocnić więzi w grupie. Mały delfin musi nauczyć się strategii łowieckiej stada, by zasłużyć na udział w konsumpcji zdobyczy. Tylko dzięki funkcjonowaniu w zżytej społeczności, wysiłki tych zwierząt są tak bardzo skuteczne.

Dzika Baja California – emisja w środę 2 maja o godz. 10:55 
Niewiele jest miejsc na Ziemi piękniejszych i… bardziej budzących grozę niż stan Baja w Meksyku. Rozciąga się na długości 1300 kilometrów i liczy dziesięć milionów lat, a na jego terenie znajduje się bezwzględna pustynia i najbardziej zróżnicowane morze na całej planecie. Odkryj niesamowite ekosystemy w Morzu Corteza i weź udział w polowaniu z charyzmatycznymi stworzeniami, które wzbudzają zachwyt, lęk i zdziwienie. Wszystko to kręcone w standardzie 4K.

Rekiny z Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 11:55  
Zatokę San Francisco zamieszkują różne gatunki rekinów. Strażnicy z Alcatraz opowiadali o nich więźniom, by zapobiec ucieczkom.

Wyprawa na dno: Alcatraz – emisja w środę 2 maja o godz. 12:55  
Twórcy programu odkrywają sekrety Zatoki San Francisco. Badają dno i sprawdzają, dlaczego ucieczka z wyspy Alcatraz była praktycznie niemożliwa.

Tajemnice Strefy 51 – emisja w środę 2 maja o godz. 13:55  
Znajdująca się w południowej Nevadzie baza wojskowa Area 51 okryta jest wieloma legendami. Według pogłosek amerykańska armia przetrzymywała tam statek kosmiczny, który rozbił się w okolicy i przeprowadzała badania na znalezionych we wraku istotach pozaziemskich. Władze nigdy nie potwierdziły tych informacji, szczelnie ogradzając najbliższy teren. Poznaj fakty i mity dotyczące Strefy 51 we wciągającym dokumencie National Geographic.

Za kulisami: Najcięższe więzienia w Rosji – emisja w czwartek 3 maja o godz. 13:55  
Niecodzienna okazja, aby przyjrzeć się, jak funkcjonuje system więziennictwa i wymiar sprawiedliwości światowego supermocarstwa. Widzowie zwiedzą najstarsze więzienie w kraju, obóz więzienny na Syberii, gdzie temperatura wynosi minus 50 stopni Celsjusza oraz więzienie Czarny Delfin dla szczególnie niebezpiecznych przestępców.

Najniebezpieczniejsze miejsca świata – emisja 4 odcinków w piątek 5 maja w godz. 7:55-11:55
Lotnisko wyrzeźbione w lodzie, droga nad urwiskiem, podniebne mosty… Oto miejsca, w których najdrobniejszy ludzki błąd grozi katastrofą. Twórcy programu zaprezentują 10 najbardziej ekstremalnych mostów, dróg, tras kolejowych, szlaków wodnych i tuneli.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...

Inteligentny kabel iHDMI 1,8m

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 1,8m - działa dobrze z...

199 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

450 zł Więcej...
reklama