reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nowy kanał informacyjny TR24 w Turcji

dodano: 2018-04-10 10:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: 1news.az/Virtualaz.org

TR24_turcja_360px.jpg Azerbejdżan uruchomi nowy kanał telewizyjny w Turcji. Global Media - największa grupa medialna w Azerbejdżanie ma zamiar uruchomić w Turcji nowy kanał informacyjny TR24.
 


Global_media_corp_azer_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Według tureckich mediów, kanał TR24 będzie konkurował z takimi kanałami telewizyjnymi jak NTV, CNN TÜRK i Habertürk.

Należy zauważyć, że Global Media ma tylko 8 kanałów telewizyjnych, 4 portale internetowe i 2 gazety, które są częścią struktury tej grupy medialnej.
Zgodnie z dostępnymi informacjami, od 3 miesięcy prowadzone są intensywne prace w związku z uruchomieniem tego informacyjnego kanału telewizyjnego w budynku w Stambule, w którym znajdują się takie znane tureckie kanały telewizyjne, jak Cine 5 i Kanal 6. Budynek został całkowicie zmodernizowany w oparciu o najnowszą technologię telewizyjną.

Wiadomo również, że grupa Global Media planuje prowadzić w Turcji długoterminowe działania. Początek rekrutacji dziennikarzy do TR24 spodziewany jest w najbliższej przyszłości.

Źródła internetowe wskazują, że Global Media jest spółką zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii w 2001 roku. W 2007 roku firma rozpoczęła działalność w Azerbejdżanie w dziedzinie cyfrowej działalności nadawczej i drukarskiej. Działa też w Turcji, m.in. w spółce „AzExpo" LLC, która zajmuje się działalnością wystawienniczą i reklamową oraz w firmie „Global Print", która zajmuje się działalnością poligraficzną.

Według źródeł w Turcji, wiadomo, że grupa Global Media wydała co najmniej 4 mln dol. na kanał informacyjny TR24, który przygotowuje się do startu. Turecki sektor medialny uważany jest za opłacalny obszar biznesowy ze względu na obfitość reklam. 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD51 Twin S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

890 zł Więcej...
reklama