reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - Sri Lanka na spontanie

dodano: 2018-03-19 19:57 | aktualizacja: 2018-06-17 02:52
autor: Janusz Sulisz / Tomek Tryba | źródło: podrozezantena.pl/winoispiew.com

Sri Lanka Na Sri Lankę (dawniej: Cejlon) można polecieć na dwa sposoby: albo z biurem podróży z prawie all inclusive, albo samemu i zwiedzać ten kraj na tuk-tuku lub koleją. Wybór padł na 3-tygodniową wyprawę na spontanie: tani lot, na miejscu wynajem tuk-tuka, zwanego tam od nazwy producenta bajaj re, a potem lokalsi, sierociniec dla słoni, plantacje herbaty i urocze plaże. Anten satelitarnych nie brakuje, od starych parabol na pasmo 4 GHz po nowe offsety na dwie platformy satelitarne.

Sri Lanka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Yala Caravan Village

Jeśli ktoś jest blisko Yala Park, to warto zatrzymać się na dzikiej plaży w Palathupana, gdzie ktoś ściągnął z Wielkiej Brytanii przyczepy kempingowe i zrobił taki europejski kemping. Jadąc na południe, jest małą świątynia Kirinda. Co ciekawe w okolicy jest zwyczaj wspólnego, porannego łowienia ryb w sieci, które są wyciąganie z oceanu na plażę przez ludzi.
 
Po połowie ryb
Segregacja i podział ryb po wspólnym połowie z plaży

Każdy po pomocy przy wyciągnięciu sieci dostaje reklamówkę z rybami - sympatyczny zwyczaj i darmowy posiłek, tym bardziej, że podczas 3-tygodniowej wycieczki i 1500 km jedyną kuchnią był wok i gazowa kuchenka - tę rybę na tym zrobić na plaży to bajka!
 
Takie ryby są na Sri Lance
Podróżny wok

Anteny i telewizja na Sri Lance

Na Sri Lance są aż trzy duże platformy płatnej telewizji satelitarnej/IPTV, które ze sobą konkurują:

- Dialog TV - najstarsza platforma satelitarna na Sri Lance (od lipca 2005 roku jako CBNsat). Najwięcej anten satelitarnych tego operatora jest na wyspie, może nie licząc starych dużych anten parabolicznych na pasmo C. Dialog TV liczy około 850 tys. abonentów. Ma 144 kanały, w tym tylko 10 kanałów w jakości HD. Wszystkie kanały w MPEG-4.
 
Sklep na Sri Lance sprzedający m.in. anteny i dekodery dla platformy Dialog TV

Platforma Dialog TV korzysta z systemu kodowania Irdeto oraz satelity Intelsat 904 na pozycji 45,1°E. Wiązka Spot 1 w paśmie Ku jest ustawiona na Sri Lankę i południe Indii, ale można próbować odbierać w Tajlandii czy Birmie. Co jasne Europa jest poza zasięgiem.
 
Anteny satelitarne na dachach, po prawej na pasmo C

Ciekawostką jest fakt, że jedną z płatności w tej platformie jest rzadko spotykana płatność Pay Per Day (PPD), czyli za jeden dzień - koszt to od 3 do 12 rupii lankijskich w zależności od wybranego pakietu kanałów. Większość kanałów jest po angielsku, tamilsku lub syngalesku, choć są tam kanały japońskie czy koreańskie.
 
5 anten na apartamentowcu

- Dish TV Sri Lanka to platforma satelitarna założona w 2015 roku, która jest własnością indyjskiej platformy o tej samej nazwie Dish TV, a ta 22 marca 2018 roku zakończyła fuzję z inną, indyjską platformą Videocon d2h, co świadczy tylko o potędze i zapleczu. Platforma Dish TV Sri Lanka korzysta z satelity SES 8 z pozycji 95°E. Koduje w systemie Conax. Niestety nie ma tam nawet ani jednego kanału HD!
 
Zardzewiała antena na Sri Lance

- PEO TV to miejscowa platforma IPTV, założona w 2008 roku, która należy do operatora Sri Lanka Telecom.
 
Po lewej mały offset, po prawej stara parabola na pasmo C

Jakie kanały TV są na Sri Lance i gdzie dostępne - można znaleźć tu.
Anteny są wszędzie

Źródło: winoispiew.com

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Azja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Multiswitch Opticum OMS 5/6

Multiswitch Opticum 5/6 rozdziela sygnał z jednego satelity i naziemnej...

150 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama