reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NTV-Plus wchodzi do Gruzji

dodano: 2018-04-10 19:36 | aktualizacja: 2018-04-10 21:01
autor: RO | źródło: kommersant.ru

Gruzja Operator rosyjskiej platformy satelitarnej NTV-Plus wchodzi do Gruzji, gdzie do końca roku planuje przyciągnąć nie mniej niż 30 tys. abonentów. Na obszarze poradzieckim operator spotkać się może z twardą konkurencją ze strony lokalnych graczy i piractwem, zawiadamiają analitycy rynku. Debiutujący w 2013 roku w Kirgistanie inny rosyjski operator Orion zakończył projekt z tych właśnie powodów.

NTV-Plus


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
NTV-Plus rozpoczął działalność w Gruzji 9 kwietnia br. pod marką NTV PLUS. Partnerem została firma Media Group, będąca dystrybutorem ponad 20 kanałów holdingu Gazprom-Media. Media Group ma sprzedawać zestawy odbiorcze, zapewniać wsparcie techniczne i promować produkt w regionie. Gruziński partner wziął na siebie funkcję działania przeciwko piractwu. Operator ocenił, że z nielegalnych transmisji NTV-Plus na terytorium Gruzji korzysta ponad 200 tys. abonentów. NTV-Plus ma odpowiadać za dostarczenie sygnału, certyfikację sprzętu i wsparcie rozliczeniowe.

Widzom w Gruzji proponowane będą dwa pakiety z zawartością odpowiednio ponad 50 i 90 kanałów rosyjskich, zagranicznych i głównych stacji naziemnych.

Gruzja jest kuszącym rynkiem, na którym penetracja usług nie przekracza 50 proc. na 3,7 mln ludzi. Rosyjski operator chce do siebie przyciągnąć co najmniej 30 tys. klientów do końca 2018 roku. NTV-Plus uzyskał już licencję na działalność w Gruzji i rozważa możliwość otwarcia swojego oddziału. W dłuższej perspektywie operator nie wyklucza wejścia do innych krajów WNP.

W Gruzji od 2016 roku pracuje operator Orion, który zapewnia platformę techniczną i organizuje dosył satelitarny dla abonentów sieci kablowej SuperTV. Taki rodzaj działalności, w której nie trzeba tworzyć własnej infrastruktury, a można skorzystać z istniejącej partnerskiej w obecnych warunkach jest wariantem najskuteczniejszym. Orion w 2013 r. wszedł do Kirgistanu i już w drugim roku planował osiągnąć pierwsze zyski. Jednak projekt został przerwany ze względu na niskie marże na rynku i wysoki poziom piractwa.

Rynek płatnej telewizji w Gruzji ocenia się na 1,1 mln gospodarstw domowych. Połowa z nich nie ma możliwości korzystania z kablówki. Pozostała część należy do ponad 30 lokalnych operatorów. Rynek jest ściśle regulowany przez społeczność operatorów kablowych, która tłumi wszelkie próby dumpingu cen ze strony zagranicznych graczy.

Źródło: kommersant.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Obrotnica DiSEqC SG2100

Obrotnica sterowana sygnałem DiSEqC1.2 wprost z tunera cyfrowego tylko przez...

320 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO White

Vu+ ZERO - najnowszy model marki Vu+ na Linuksie z...

415 zł Więcej...
reklama