reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

NHK: Kanał 8K z archiwum 300 programów

dodano: 2018-04-11 11:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

8K 10 kwietnia br. podczas trwającej konferencji MIPTV w Cannes we Francji japoński nadawca publiczny NHK przedstawił swoje plany dotyczące transmisji UHD. Przedstawiciel NHK potwierdził, że 1 grudnia 2018 roku nadawca wystartuje z regularną emisją w rozdzielczości 8K.

8K NHK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nie spodziewam się żadnych kolorowych pasów na ekranie, które mogłyby wskazywać, że nie mamy nic do pokazania - żartował Yukari Haysahi z NHK. - Szybko posuwamy się naprzód z ofertą programową 4K i wyprodukowaliśmy też dużo treści 8K.

Na 1 grudnia br. gotowe ma być około 300 programów w UHD, a ponieważ kanał 8K ma być flagową pozycją w portfolio NHK, będzie oferować również treści o charakterze informacyjnym (początkowo w 4K). Co ciekawe NHK zaprosiło ponad 50 japońskich twórców, z których wyłoniło pięciu - do zasugerowania pomysłów, w jaki sposób twórczo wykorzystać 8K.

Nowy kanał 8K od NHK pokaże m.in. koncert japońskiego zespołu rockowego Sakanaction, nagrany w UHD z dźwiękiem 22.2-kanałowym. Atsushi Murayama z NHK wyjaśnił, że do realizacji 89-minutowej relacji wykorzystano osiem kamer 8K i pięć kamer 4K. Przyznał, że nigdy wcześniej nie robiono tego na taką skalę: - To nie było tanie, ale muzycy byli bardzo entuzjastycznie nastawieni do wyniku końcowego.

Równolegle NHK będzie rozwijać się w kierunku 4K. Nadawca zaprezentował zapowiedź nowego filmu „Koujin”, który ma być pokazany w telewizji już miesiąc po premierze kinowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 8K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Gimbal ręczny DJI Osmo Mobile 2 do smartfonów

DJI Osmo Mobile 2, to nowa wersja przełomowego gimbala stworzonego...

640 zł Więcej...
reklama