reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj
ODBLOKUJ-REKLAMY.jpg

NHK: Kanał 8K z archiwum 300 programów

dodano: 2018-04-11 11:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv

8K 10 kwietnia br. podczas trwającej konferencji MIPTV w Cannes we Francji japoński nadawca publiczny NHK przedstawił swoje plany dotyczące transmisji UHD. Przedstawiciel NHK potwierdził, że 1 grudnia 2018 roku nadawca wystartuje z regularną emisją w rozdzielczości 8K.

8K NHK


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Nie spodziewam się żadnych kolorowych pasów na ekranie, które mogłyby wskazywać, że nie mamy nic do pokazania - żartował Yukari Haysahi z NHK. - Szybko posuwamy się naprzód z ofertą programową 4K i wyprodukowaliśmy też dużo treści 8K.

Na 1 grudnia br. gotowe ma być około 300 programów w UHD, a ponieważ kanał 8K ma być flagową pozycją w portfolio NHK, będzie oferować również treści o charakterze informacyjnym (początkowo w 4K). Co ciekawe NHK zaprosiło ponad 50 japońskich twórców, z których wyłoniło pięciu - do zasugerowania pomysłów, w jaki sposób twórczo wykorzystać 8K.

Nowy kanał 8K od NHK pokaże m.in. koncert japońskiego zespołu rockowego Sakanaction, nagrany w UHD z dźwiękiem 22.2-kanałowym. Atsushi Murayama z NHK wyjaśnił, że do realizacji 89-minutowej relacji wykorzystano osiem kamer 8K i pięć kamer 4K. Przyznał, że nigdy wcześniej nie robiono tego na taką skalę: - To nie było tanie, ale muzycy byli bardzo entuzjastycznie nastawieni do wyniku końcowego.

Równolegle NHK będzie rozwijać się w kierunku 4K. Nadawca zaprezentował zapowiedź nowego filmu „Koujin”, który ma być pokazany w telewizji już miesiąc po premierze kinowej.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Kanały 8K


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

639 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX R Plus 4K - Uszkodzone opakowanie

Homatics BOX R Plus to najnowszy wzbogacony m. in. o...

579 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 HEVC DI-WAY 2020 Mini

Mini odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki DI-WAY z trybem hotelowym...

99 zł Więcej...