reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat: 125 kanałów UHD na całym świecie

dodano: 2018-04-11 14:26 | aktualizacja: 2018-04-11 15:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: digitaltveurope

UHD 4K małe Liczba kanałów UHD nadawanych na całym świecie wzrosła o 26 proc. w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, osiągając poziom 125 kanałów, wynika z raportu operatora Eutelsat Communications. Przemawiając podczas konferencji MIPTV w Cannes, Claudia Vaccarone, dyrektor ds. globalnych badań rynku i doświadczeń klienta w firmie Eutelsat, określiła ten wzrost jako „naprawdę imponujący”.

4K UHD Ultra HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród tych 125 kanałów UHD, 52 to kanały satelitarne, 71 to kanały kablowe/IPTV, a 2 to kanały naziemnej telewizji cyfrowej dostępne w Korei Południowej. W październiku ub.r. liczba ta wynosiła 99 kanałów, powiedziała Vaccarone, a setnym kanałem UHD był Stingray Now 4K.

- Ultra HD jest dobrze zakorzenione - nie jest już kwestią tego, czy jest, ale bardziej kwestią tego, kiedy stanie się de facto standardem - powiedziała Vaccarone. Chociaż przyznała, iż w branży panuje pewne zniecierpliwienie związane z wdrażaniem i upowszechnianiem UHD, to zaznaczyła, że nawet HD nie jest jeszcze wszechobecne - pomimo szerokiej akceptacji.

Według statystyk Eutelsatu, tylko 27 proc. całkowitej globalnej liczby kanałów telewizyjnych - około 11.700 - jest w wysokiej rozdzielczości, mimo że pierwszy komercyjny kanał HD pojawił się na rynku amerykańskim już w 2003 roku.

- My, zwłaszcza na Zachodzie, uważamy HD de facto za standard - powiedziała Vaccarone. - W rzeczywistości jest to tylko nieco ponad jedna czwarta ogólnej liczby kanałów dostępnych na całym świecie.

Sam Eutelsat twierdzi, że dystrybuuje 17 kanałów UHD, co daje 33-proc. udział w rynku 52 kanałów UHD dostępnych na całym świecie przez satelitę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik TechniSat Digit ISIO STC UHD 4K Black

DIGIT ISIO STC UHD to najnowszy flagowy dekoder uznanej, niemieckiej...

1 590 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

850 zł Więcej...

Książka - Anteny Satelitarne

Książka ANTENY SATELITARNE pod redakcją Janusza Sulisza - redaktora naczelnego...

35 zł Więcej...
reklama