reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Eutelsat: 125 kanałów UHD na całym świecie

dodano: 2018-04-11 14:26 | aktualizacja: 2018-04-11 15:41
autor: Anita Kaźmierska | źródło: digitaltveurope

UHD 4K małe Liczba kanałów UHD nadawanych na całym świecie wzrosła o 26 proc. w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, osiągając poziom 125 kanałów, wynika z raportu operatora Eutelsat Communications. Przemawiając podczas konferencji MIPTV w Cannes, Claudia Vaccarone, dyrektor ds. globalnych badań rynku i doświadczeń klienta w firmie Eutelsat, określiła ten wzrost jako „naprawdę imponujący”.

4K UHD Ultra HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wśród tych 125 kanałów UHD, 52 to kanały satelitarne, 71 to kanały kablowe/IPTV, a 2 to kanały naziemnej telewizji cyfrowej dostępne w Korei Południowej. W październiku ub.r. liczba ta wynosiła 99 kanałów, powiedziała Vaccarone, a setnym kanałem UHD był Stingray Now 4K.

- Ultra HD jest dobrze zakorzenione - nie jest już kwestią tego, czy jest, ale bardziej kwestią tego, kiedy stanie się de facto standardem - powiedziała Vaccarone. Chociaż przyznała, iż w branży panuje pewne zniecierpliwienie związane z wdrażaniem i upowszechnianiem UHD, to zaznaczyła, że nawet HD nie jest jeszcze wszechobecne - pomimo szerokiej akceptacji.

Według statystyk Eutelsatu, tylko 27 proc. całkowitej globalnej liczby kanałów telewizyjnych - około 11.700 - jest w wysokiej rozdzielczości, mimo że pierwszy komercyjny kanał HD pojawił się na rynku amerykańskim już w 2003 roku.

- My, zwłaszcza na Zachodzie, uważamy HD de facto za standard - powiedziała Vaccarone. - W rzeczywistości jest to tylko nieco ponad jedna czwarta ogólnej liczby kanałów dostępnych na całym świecie.

Sam Eutelsat twierdzi, że dystrybuuje 17 kanałów UHD, co daje 33-proc. udział w rynku 52 kanałów UHD dostępnych na całym świecie przez satelitę.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 590 zł Więcej...

Konwerter Single Televes LNB

Ostatni model pojedynczego konwertera Universal hiszpańskiej firmy Televes. Charakterystyczna pomarańczowa...

35 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 35cm

Aluminiowy stojak ścienny 35cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

55 zł Więcej...
reklama