reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Samsung Q9F, czyli niezrównane wrażenia wizualne

dodano: 2018-04-12 12:25 | aktualizacja: 2018-04-12 12:45
autor: Jakub Sulisz | źródło: Samsung

Samsung QLED 2018 Ultra HD 4K Duże ekrany, piękne kolory, świetny kontrast i zastosowane po raz pierwszy w branży rozwiązania technologiczne – to elementy wspólne dla telewizorów QLED TV na 2018 rok. Na czele tej serii jest Q9F, czyli najbardziej zaawansowany reprezentant tej rodziny. Dostępny w trzech rozmiarach telewizor – 55, 65 i 75 cali – pozwoli na nowo odkryć radość z oglądania.

Samsung Q9F 2018 UHD 4K QLED


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Samsung QLED Q9F to telewizor z płaskim ekranem, który sprosta oczekiwaniom najbardziej wymagających widzów – zarówno w zakresie jakości obrazu, łatwości obsługi, jak i designu.

Świetna jakość w każdych warunkach
Ten nowy flagowiec został wyposażony w bezpośrednie  podświetlenie matrycy z wielostrefowym wygaszaniem, co oznacza jeszcze lepszy kontrast i czernie oraz doskonałą jakość obrazu bez względu na oświetlenie. Nowa technologia antyrefleksyjna Ultra Black Elite sprawia, że czernie na ekranie są idealne. Eliminuje też odbicia, dzięki czemu obrazy pozostają ostre i żywe bez względu na kąt oglądania. Jej zastosowanie gwarantuje najwyższy współczynnik kontrastu wśród telewizorów  QLED.  Jeśli dodamy do tego technologię HDR 2000 oraz Quantum Dot, która odpowiada m.in. za możliwość odwzorowania ponad miliarda odcieni barw z ich pełnym natężeniem, zyskamy rzeczywisty i szczegółowy obraz.

Oglądać filmy, a nie telewizor
Zgodnie z założeniem, które legło u podstaw nowej serii QLED TV, projektanci skupili się na wyeliminowaniu elementów, odciągających uwagę podczas oglądania. Tak powstał One Invisible Connection, czyli jeden praktycznie niewidoczny przewód, który zastępuje wszystkie inne, w tym zasilający - koniec z plączącymi się wokół ekranu kablami. Jeśli dodamy do tego nowy moduł One Connect, do którego podłączymy wszystkie dodatkowe urządzenia (konsola, soundbar, Blu-ray), w domowej przestrzeni wreszcie zapanuje ład i porządek.

W ramach koncepcji pozbywania się zbędnych elementów Samsung wyeliminował problem czarnej „plamy” na ścianie, który do tej pory stanowił wyzwanie tym większe, im większy był ekran. Ambient Mode odwraca ten trend: im większa przekątna, tym bardziej spektakularne efekty. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcia otoczenia telewizora i przesłać je do QLED TV. Gdy wyłączymy telewizor, na jego ekranie zobaczymy - w prawie niewidocznych ramkach - to co, znajduje się za nim. Tym samym ekran wtopi się w otoczenie. W ramach tej funkcjonalności nasz telewizor może także stać się nośnikiem aktualnych wiadomości, informacji o korkach drogowych czy o pogodzie. Na ekranie możemy też wyświetlić nasze własne zdjęcia.

Bezramkowa konstrukcja i płaski ekran modelu QLED Q9F sprawią, że telewizor będzie znakomicie prezentować się niezależnie od wybranej opcji montażu. W zestawie z telewizorem znajdziemy elegancką i minimalistyczną podstawę. Możemy też zainstalować go na nowoczesnych stojakach Tower i Studio, które są dostępne jako oddzielne akcesoria. Wśród dodatkowych opcji do wyboru jest także wieszak No-Gap, który pozwoli powiesić ekran płasko przy samej ścianie.  
 

Smart TV, czyli nowoczesne centrum sterowania
Smart TV w wydaniu firmy Samsung to łatwa, intuicyjna obsługa, ale także szereg dodatkowych rozwiązań, które sprawiają, że codzienne korzystanie z telewizora jest przyjemniejsze. W tym roku telewizor Smart TV wejdzie w nową rolę – stanie się swoistym centrum dowodzenia dla domowego ekosystemu urządzeń. Pranie w trakcie? Teraz nie trzeba przerywać oglądania ulubionego serialu, aby sprawdzić czy cykl już się zakończył. Dzięki funkcji powiadomień w rogu ekranu zobaczymy krótki komunikat.

W ręce widzów trafia też nowa aplikacja SmartThings, która w myśl koncepcji IoT (Internet of Things) będzie swoistym łącznikiem między domowymi urządzeniami.  Jedną z jej funkcji jest także ułatwienie połączenia telewizora ze smartfonem i przyśpieszenie pierwszej, jednorazowej konfiguracji. Raz połączone urządzenia będą płynnie współpracować.
 

Smart Pack 2018 w tandemie z telewizorem
Smart TV to także dostęp do wysokiej jakości treści. Telewizor QLED 65Q9F 2018 – podobnie jak inne modele telewizorów Samsung z tego roku o przekątnej minimum 65 cali – objęty jest promocją Smart Pack 2018. Dzięki niej widzowie na start będą mogli zyskać bezpłatny dostęp do 4 z 7 popularnych serwisów VoD. Wśród nich znajdują się HBO GO (na 3 miesiące), IPLA (na 6 miesięcy), FilmBox Live (na 6 miesięcy), player+ (na 6 miesięcy), VoD Onet (na 6 miesięcy), Showmax (na 6 miesięcy) oraz ELEVEN SPORTS (na 6 miesięcy). Szczegółowe informacje na temat promocji dostępne są na stronie www.smartpack2018.samsung.pl


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4k + 8K


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 9-10/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 9-10/2022

12 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO rev.2 HEVC

Vu+ ZERO rev.2 - najnowszy odbiornik Vu+ na Linuksie z...

439 zł Więcej...

SAT Kurier - 3-4/2022 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2022

12 zł Więcej...