reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Power TV HD, Adventure HD i Top Kids HD trafią na czeski rynek

dodano: 2018-04-12 16:23
autor: Anita Kaźmierska | źródło: MWE

MWE Networks Michał Winnicki W kwietniu br. działalność rozpoczęła czeska filia Michał Winnicki Entertainment pod nazwą MWE Networks International s.r.o. z siedzibą w Pradze. Jej zadaniem jest uruchomienie w Czechach oraz na Słowacji lokalnych wersji kanałów Power TV, Adventure HD oraz Top Kids. Jak informuje nadawca, kanały będą dostępne na tych rynkach prawdopodobnie już w tym kwartale, a debiut obejmie platformy satelitarne, sieci kablowe oraz telewizję naziemną DVB-T.

Adventure HD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Firma Michał Winnicki Entertainment, szczeciński producent programów telewizyjnych oraz nadawca ogólnopolskich kanałów tematycznych, otworzyła oddział w Czechach. 10 kwietnia br. działalność rozpoczęła filia pod nazwą MWE Networks International s.r.o. z siedzibą w Pradze. Zadaniem nowo powołanego podmiotu jest nadawanie oraz dystrybucja kanałów telewizyjnych należących do portfolio MWE, a w szczególności stacji Power TV HD, Adventure HD oraz Top Kids HD. Kanały te już wkrótce mają zadebiutować w Czechach oraz na Słowacji. Jak informuje nadawca, finalizowane są obecnie lokalne procedury koncesyjne.

Kanały MWE Networks International s.r.o. mają być dostępne nie tylko w wiodących platformach satelitarnych i w sieciach kablowych, ale także po raz pierwszy w historii w ramach naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Kanały mają być w pełni zlokalizowane, a ich ramówki dostosowane do oczekiwań czeskich i słowackich widzów. Pojawią się również lokalne produkcje, zapewnia nadawca. MWE Networks International s.r.o. korzysta w pełni z doświadczenia, biblioteki programowej oraz infrastruktury technicznej polskiej centrali MWE. Obecnie budowane jest nowe centrum nadawcze MWE Networks w Pradze wykorzystujące najnowsze technologie transmisji kanałów w jakości HD oraz 4K UHD, czytamy w komunikacie nadawcy.

Prezesem filii został Michał Winnicki, który z całym zespołem MWE od wielu miesięcy pracuje nad zagranicznymi debiutami. - Dla czeskiego oddziału pracują już także lokalni eksperci medialni, prawni oraz marketingowi, dzięki którym debiut na nowych rynkach będzie bardzo zauważalny - informuje nadawca.

Czechy i Słowacja nie są jedynymi krajami, w których jeszcze w tym roku zagraniczną działalność telewizyjną rozpocząć ma MWE. - Wkrótce ogłoszone zostaną kolejne państwa, gdzie swoją obecność zaznaczą takie marki telewizyjne, jak Power TV i Adventure HD - czytamy w komunikacie.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - Netflix

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

449 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Multiswitch TechniSat CE 9/8 HD

Markowy (niemiecki) multiswitch TechniSat CE 9/8 HD rozdziela sygnał niezależnie...

290 zł Więcej...
reklama