reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES-12 już na przylądku Canaveral

dodano: 2018-04-12 15:25
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SES/satkurier.pl

SES-12 Satelita SES-12 bezpiecznie dotarł do kosmodromu Cape Canaveral Air Force Station na Florydzie, skąd zostanie wyniesiony przy użyciu rakiety nośnej Falcon 9 SpaceX. SES-12 dołączy do SES-8 na pozycji orbitalnej 95°E, aby obsługiwać klientów w regionie Azji i Pacyfiku. Zastąpi i rozszerzy usługi świadczone obecnie przez NSS-6. Jego start nastąpi prawdopodobnie w połowie maja.

SES-12


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Podobnie jak SES-14 i SES-15, które służą klientom w Ameryce, SES-12 jest odpowiedzią SES na rosnące zapotrzebowanie na łączność w segmentach lotniczym i morskim w regionie Azji i Pacyfiku. SES-12 będzie również miał kluczowe znaczenie dla klientów rządowych, którzy chcą wdrożyć programy łączności w celu zniwelowania przepaści cyfrowej. SES-12, wraz z SES-8, będzie miał zasięg na poziomie 18 mln telewizyjnych gospodarstw domowych.

SES-12, z 6 szerokimi wiązkami i 72 wiązkami kierunkowymi, jest jednym z największych satelitów geostacjonarnych, jakie SES kiedykolwiek zamówił. Jest wyposażony w Digital Transparent Processor (DTP), który zwiększy elastyczność ładunku, zapewniając znacznie bardziej spersonalizowane rozwiązania przepustowości dla klientów SES. W pełni elektryczny satelita SES-12 został zbudowany przez Airbus Defence and Space. SES-12 dołączy do sieci 7 satelitów geostacjonarnych SES i 16 satelitów MEO (na średniej orbicie okołoziemskiej) w regionie Azji i Pacyfiku, aby zapewnić niezrównany zasięg w ponad 20 krajach.

Zobacz mapki zasięgu satelity SES-12.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Satelity


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

99 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ Ultimo 4K S2X FBC

Vu+ Ultimo 4K - najpotężniejszy odbiornik Ultra HD z rodziny...

1 990 zł Więcej...

'SAT Kurier' abonament 2019 + książka ANTENY SATELITARNE

Promocyjny pakiet: roczna prenumerata SAT Kurier 2019 + książka tematyczna...

99 zł Więcej...
reklama