reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ETV zmieni nazwę na Red Carpet TV

dodano: 2018-04-13 14:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Red Carpet TV/satkurier.pl

Red Carpet TV Kanał telewizyjny ETV zostanie już wkrótce przekształcony w Red Carpet TV. Jego nadawca, Red Carpet Media Group (wcześniej pod nazwą Edusat Chanel), złożył do Krajowej Rady Radiofonii stosowny wniosek w tej sprawie. Przypomnijmy, że ETV powstał w wyniku rebrandingu w lutym 2016 roku kanału Edusat. Co istotne nadawca wnioskuje do KRRiT nie tylko o zmianę nazwy na Red Carpet TV, ale także o rozszerzenie koncesji o nadawanie satelitarne.

Red Carpet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od lutego br. oferta kanału ETV jest sukcesywnie poszerzana o pozycje związane z kulturą i show-biznesem. Na antenę wprowadzane są nowe programy o charakterze informacyjnym, magazyny, reportaże oraz filmy fabularne. Wśród nowych pozycji znajdują się zapowiedzi filmowe („W kinach i nie tylko” Karoliny Szymańskiej) oraz przegląd oferty teatralnej, zarówno krajowej, jak i propozycje z najbardziej liczących się scen światowych („Na afiszu” Boni Barzyckiej). Nie brakuje również programów dotyczących show-biznesu („Świat gwiazd”, „Wideoportal przedstawia” Darii Pacańskiej, „Na czerwonym dywanie” Piotra Bulcewicza) oraz zestaw informacji kulturalnych („Red Carpet News”). W nowej ramówce znajdują się również filmy fabularne z udziałem ikon światowego kina.

Jak informuje nadawca, kanał ma ambicje relacjonować zagraniczne wydarzenia z rozdaniem Oscarów oraz najważniejszymi festiwalami filmowymi na czele. Nie zabraknąć ma również informacji z obszarów muzyki, literatury, twórczości dedykowanej mediom społecznościowym, a także z zakresu tzw. „kultury wyższej” - muzyki klasycznej, opery i baletu.

Dyrektorem programowym Red Carpet TV został Robert Patoleta, redaktor naczelny Wideoportal.TV, serwisu będącego jednym z partnerów programowych stacji.
 

Oferta programowa Red Carpet TV uplasuje się pomiędzy propozycjami hollywoodzkiego E! Entertainment a TVP Kultura. Bez wątpienia RCTV z uwagi na bardziej newsowy charakter oraz charakterystyczny sposób komentowania ważnych wydarzeń w świecie kultury i show biznesu, szczególnie rynku krajowego, stanie się bliższy polskiemu widzowi. Będziemy starali się prezentować przekrój oferty kulturalnej w sposób atrakcyjny dla odbiorcy

– zapewnia Robert Patoleta, dyrektor programowy Red Carpet TV.

Kanał ETV jest obecnie dostępny w ponad 50 sieciach telewizji kablowej, m.in.: UPC Polska, Vectra, Inea, Netia. W najbliższym czasie planowane jest rozbudowywanie zasięgu technicznego. Docelowo kanał ma być nadawany w HD.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Homatics BOX R

Homatics BOX R to najnowszy odtwarzacz multimedialny 4K firmy Homatics...

429 zł Więcej...

Miernik SatLink WS-6933 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem PWR,...

309 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

35 zł Więcej...