reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

ETV zmieni nazwę na Red Carpet TV

dodano: 2018-04-13 14:20
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Red Carpet TV/satkurier.pl

Red Carpet TV Kanał telewizyjny ETV zostanie już wkrótce przekształcony w Red Carpet TV. Jego nadawca, Red Carpet Media Group (wcześniej pod nazwą Edusat Chanel), złożył do Krajowej Rady Radiofonii stosowny wniosek w tej sprawie. Przypomnijmy, że ETV powstał w wyniku rebrandingu w lutym 2016 roku kanału Edusat. Co istotne nadawca wnioskuje do KRRiT nie tylko o zmianę nazwy na Red Carpet TV, ale także o rozszerzenie koncesji o nadawanie satelitarne.

Red Carpet TV


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Od lutego br. oferta kanału ETV jest sukcesywnie poszerzana o pozycje związane z kulturą i show-biznesem. Na antenę wprowadzane są nowe programy o charakterze informacyjnym, magazyny, reportaże oraz filmy fabularne. Wśród nowych pozycji znajdują się zapowiedzi filmowe („W kinach i nie tylko” Karoliny Szymańskiej) oraz przegląd oferty teatralnej, zarówno krajowej, jak i propozycje z najbardziej liczących się scen światowych („Na afiszu” Boni Barzyckiej). Nie brakuje również programów dotyczących show-biznesu („Świat gwiazd”, „Wideoportal przedstawia” Darii Pacańskiej, „Na czerwonym dywanie” Piotra Bulcewicza) oraz zestaw informacji kulturalnych („Red Carpet News”). W nowej ramówce znajdują się również filmy fabularne z udziałem ikon światowego kina.

Jak informuje nadawca, kanał ma ambicje relacjonować zagraniczne wydarzenia z rozdaniem Oscarów oraz najważniejszymi festiwalami filmowymi na czele. Nie zabraknąć ma również informacji z obszarów muzyki, literatury, twórczości dedykowanej mediom społecznościowym, a także z zakresu tzw. „kultury wyższej” - muzyki klasycznej, opery i baletu.

Dyrektorem programowym Red Carpet TV został Robert Patoleta, redaktor naczelny Wideoportal.TV, serwisu będącego jednym z partnerów programowych stacji.
 

Oferta programowa Red Carpet TV uplasuje się pomiędzy propozycjami hollywoodzkiego E! Entertainment a TVP Kultura. Bez wątpienia RCTV z uwagi na bardziej newsowy charakter oraz charakterystyczny sposób komentowania ważnych wydarzeń w świecie kultury i show biznesu, szczególnie rynku krajowego, stanie się bliższy polskiemu widzowi. Będziemy starali się prezentować przekrój oferty kulturalnej w sposób atrakcyjny dla odbiorcy

– zapewnia Robert Patoleta, dyrektor programowy Red Carpet TV.

Kanał ETV jest obecnie dostępny w ponad 50 sieciach telewizji kablowej, m.in.: UPC Polska, Vectra, Inea, Netia. W najbliższym czasie planowane jest rozbudowywanie zasięgu technicznego. Docelowo kanał ma być nadawany w HD.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polonica


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

159 zł Więcej...

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe Evo

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub analogowego AV...

690 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...
reklama