reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

F1 TV ruszy w maju od GP Hiszpanii, także w Polsce

dodano: 2018-04-13 17:00
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Formula 1/satkurier.pl

F1 TV Formuła 1 Nowa usługa internetowa OTT z wyścigami Formuły 1 na żywo ma oficjalnie wystartować na Grand Prix w Hiszpanii w połowie maja br. Do tego czasu F1 TV będzie dostępna jako wersja beta dla zamkniętej grupy użytkowników. Pierwsze transmisje niewielka liczba fanów będzie mogła oglądać już podczas GP Chin w najbliższy weekend. Usługa F1 TV będzie dostępna także w Polsce.

F1 TV Formuła 1


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
F1 TV to subskrypcyjna usługa OTT stworzona przez Formula 1 we współpracy z takimi firmami, jak Tata Communications, NBC Playmaker, iStreamPlanet, CSG i Ostmodern. Uruchomienie tego serwisu jest największą jak do tej pory inwestycją F1 w media cyfrowe, czytamy w komunikacie prasowym.

F1 TV będzie obejmować dwa pakiety - F1 TV Pro i F1 TV Access.

F1 TV Pro, jako pakiet premium, będzie zawierać transmisje z wyścigów, w tym podglądy z 20 kamer kierowców, z kamer bocznych i inne. Subskrybenci będą mogli spersonalizować sposób, w jaki oglądają Grand Prix, a także treści, które oglądają oraz to, jak i kiedy uzyskują do nich dostęp. Wszystkie treningi, kwalifikacje i wyścigi będą oferowane na żywo, wraz z konferencjami prasowymi oraz wywiadami przed i po wyścigu. W późniejszym czasie serwis obejmie także relacje z FIA Formula 2 Championship, GP3 Series i Porsche Supercup.

Początkowo usługa F1 TV będzie dostępna tylko w wersji desktop - na stronie internetowej. Z czasem pojawią się aplikacje mobilne na urządzenia z iOS i Androidem, a także Amazon Fire. Do lata serwis ma być dostępny także dla użytkowników Amazon Fire TV, Android TV i Apple TV. Ceny będą zawierać się w widełkach 70-150 dol. rocznie i 8-12 dol. miesięcznie, przy czym mają różnić się na poszczególnych rynkach.

Tańszy pakiet F1 TV Access, bez transmisji na żywo, zapewni dostęp do tekstowych i głosowych relacji w czasie rzeczywistym, a także skrótów z każdego weekendu wyścigowego. Ponadto umożliwi oglądanie archiwalnych materiałów wideo Formuły 1. W momencie startu F1 TV Access będzie dostępny na niemal całym świecie.

Co istotne wyższy pakiet F1 TV Pro będzie dostępny także dla miłośników Formuły 1 w Polsce. Według wcześniejszych informacji, usługa F1 TV miałaby być dostępna w czterech językach - angielskim, francuskim, niemieckim i hiszpańskim. Dodajmy, że prawa do pokazywania w naszym kraju transmisji F1 w telewizji ma Eleven Sports.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik AX 4KBOX HD51 S2X

AX 4K HD51 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

730 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD Sloth S1

Odbiornik cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum do współpracy z...

179 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama