reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4,5 roku kolonii karnej za pirackie transmisje TV

dodano: 2018-04-12 13:36
autor: HP | źródło: fontanka.ru

czaszka piractwo Rosyjska prokuratura prosi o ukaranie byłego dyrektora petersburskiego operatora Home-IP.TV, Jurija Moskaczewa, za nielegalne nadawanie kanałów telewizyjnych. Sprawa była wszczęta kilka lat temu i dopiero teraz znajduje swój finał. Prokuratorzy chcą, by Jurij Moskaczew został skazany na 4,5 roku kolonii karnej.

Piractwo kłódka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozew był najpierw złożony przez spółkę Pierwyj TVCH, która zawiadomiła, że operator nadawał jej kanały bez zezwolenia. O podobnym naruszeniach zgłosili też nadawcy VGTRK i NTV-Plus, choć na dany moment w sprawie figuruje tylko NTV-Plus, a sam oskarżony nie ma już związku z Home-IP.TV. Na czas rozprawy Moskaczew został zatrzymany i później wypuszczony za kaucją 500 tys. rubli. W 2015 roku sprawa wróciła do prokuratury, ponieważ pierwotny akt oskarżenia nie pozwalał na dokładne ustalenie miejsca przestępstwa, a co za tym szło, nie można było określić, jakiemu sądowi sprawa podlegała.

Nie mniej jednak, 16 kwietnia br. oskarżony ma usłyszeć wyrok. Śledztwo wykazało, że przy nim firma Home-IP.TV działała jako agregator treści, posiadająca licencję na transmisje kablowe. Oskarżony za pomocą sprzętu i karty dostępu warunkowego do odbioru i deszyfrowania sygnału satelitarnego, od 30 czerwca 2009 roku do 8 kwietnia 2010 przekazywał operatorom przekaz kanału Nostalgia po protokole TCP/IP, którego właścicielem praw był NTV-Plus.

Później Moskaczew sfinalizował relacje z NTV-Plus, ale porozumienie przewidywało transmisje w sieciach kablowych w Petersburgu i obwodzie leningradzkim. W praktyce operator retransmitował kanały w innych regionach, m.in. w Dagestanie, Adygei i obwodzie irkuckim. Za usługi otrzymał od operatorów 12,7 mln rubli opłat licencyjnych.

Źródło: fontanka.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Stojak do anten siatkowych balkonowy

Stojak do anten siatkowych balkonowy gięty z 2 cybantami

25 zł Więcej...

Kabel Cablink Twin GI-19S 5m

Podwójny, biały przewód koncentryczny 75 Ohm Cablink Twin GI-19S 5m....

14 zł Więcej...

Kamera SJCAM SJ8 PRO

979 zł Więcej...
reklama