reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4,5 roku kolonii karnej za pirackie transmisje TV

dodano: 2018-04-12 13:36
autor: HP | źródło: fontanka.ru

czaszka piractwo Rosyjska prokuratura prosi o ukaranie byłego dyrektora petersburskiego operatora Home-IP.TV, Jurija Moskaczewa, za nielegalne nadawanie kanałów telewizyjnych. Sprawa była wszczęta kilka lat temu i dopiero teraz znajduje swój finał. Prokuratorzy chcą, by Jurij Moskaczew został skazany na 4,5 roku kolonii karnej.

http://www.telesputnik.ru/upload/iblock/40d/roskomnadzor_zakryl_piratskiy_striming_shesti_telekanalo
Piractwo kłódka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozew był najpierw złożony przez spółkę Pierwyj TVCH, która zawiadomiła, że operator nadawał jej kanały bez zezwolenia. O podobnym naruszeniach zgłosili też nadawcy VGTRK i NTV-Plus, choć na dany moment w sprawie figuruje tylko NTV-Plus, a sam oskarżony nie ma już związku z Home-IP.TV. Na czas rozprawy Moskaczew został zatrzymany i później wypuszczony za kaucją 500 tys. rubli. W 2015 roku sprawa wróciła do prokuratury, ponieważ pierwotny akt oskarżenia nie pozwalał na dokładne ustalenie miejsca przestępstwa, a co za tym szło, nie można było określić, jakiemu sądowi sprawa podlegała.

Nie mniej jednak, 16 kwietnia br. oskarżony ma usłyszeć wyrok. Śledztwo wykazało, że przy nim firma Home-IP.TV działała jako agregator treści, posiadająca licencję na transmisje kablowe. Oskarżony za pomocą sprzętu i karty dostępu warunkowego do odbioru i deszyfrowania sygnału satelitarnego, od 30 czerwca 2009 roku do 8 kwietnia 2010 przekazywał operatorom przekaz kanału Nostalgia po protokole TCP/IP, którego właścicielem praw był NTV-Plus.

Później Moskaczew sfinalizował relacje z NTV-Plus, ale porozumienie przewidywało transmisje w sieciach kablowych w Petersburgu i obwodzie leningradzkim. W praktyce operator retransmitował kanały w innych regionach, m.in. w Dagestanie, Adygei i obwodzie irkuckim. Za usługi otrzymał od operatorów 12,7 mln rubli opłat licencyjnych.

Źródło: fontanka.ru 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Moduł UniCam Pro Evo 4.0

Uniwersalny moduł dostępu UniCam Evo Deltacrypt CI/CI+ v. 4.0. W...

490 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,5m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,5m w wersji v2.1 dla...

45 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 4K Light 3,0m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI Light z oświetleniem LED z...

79 zł Więcej...
reklama