reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

4,5 roku kolonii karnej za pirackie transmisje TV

dodano: 2018-04-12 13:36
autor: HP | źródło: fontanka.ru

czaszka piractwo Rosyjska prokuratura prosi o ukaranie byłego dyrektora petersburskiego operatora Home-IP.TV, Jurija Moskaczewa, za nielegalne nadawanie kanałów telewizyjnych. Sprawa była wszczęta kilka lat temu i dopiero teraz znajduje swój finał. Prokuratorzy chcą, by Jurij Moskaczew został skazany na 4,5 roku kolonii karnej.

Piractwo kłódka


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pozew był najpierw złożony przez spółkę Pierwyj TVCH, która zawiadomiła, że operator nadawał jej kanały bez zezwolenia. O podobnym naruszeniach zgłosili też nadawcy VGTRK i NTV-Plus, choć na dany moment w sprawie figuruje tylko NTV-Plus, a sam oskarżony nie ma już związku z Home-IP.TV. Na czas rozprawy Moskaczew został zatrzymany i później wypuszczony za kaucją 500 tys. rubli. W 2015 roku sprawa wróciła do prokuratury, ponieważ pierwotny akt oskarżenia nie pozwalał na dokładne ustalenie miejsca przestępstwa, a co za tym szło, nie można było określić, jakiemu sądowi sprawa podlegała.

Nie mniej jednak, 16 kwietnia br. oskarżony ma usłyszeć wyrok. Śledztwo wykazało, że przy nim firma Home-IP.TV działała jako agregator treści, posiadająca licencję na transmisje kablowe. Oskarżony za pomocą sprzętu i karty dostępu warunkowego do odbioru i deszyfrowania sygnału satelitarnego, od 30 czerwca 2009 roku do 8 kwietnia 2010 przekazywał operatorom przekaz kanału Nostalgia po protokole TCP/IP, którego właścicielem praw był NTV-Plus.

Później Moskaczew sfinalizował relacje z NTV-Plus, ale porozumienie przewidywało transmisje w sieciach kablowych w Petersburgu i obwodzie leningradzkim. W praktyce operator retransmitował kanały w innych regionach, m.in. w Dagestanie, Adygei i obwodzie irkuckim. Za usługi otrzymał od operatorów 12,7 mln rubli opłat licencyjnych.

Źródło: fontanka.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

239 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...
reklama