reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Piękne cywilizacje” w maju na BBC Earth

dodano: 2018-04-16 14:51
autor: Jakub Sulisz | źródło: BBC World Wide

Piękne cywilizacje BBC Earth Satkurier.pl poleca majowe premiery w kanale BBC Earth: Piękne cywilizacje, Wielkie koty, Cała prawda o szczupłych, Życie na pustkowiu: powroty.

Piękne cywilizacje BBC Earth


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Piękne cywilizacje
Seria dokumentalna poświęcona arcydziełom historii sztuki oraz odwiecznemu pragnieniu ludzkości - potrzebie piękna. Niesamowita skala kompleksu świątyń Angkor w Kambodży, rozmiary Terakotowej Armii pierwszego chińskiego cesarza, przepiękne bizantyjskie mozaiki w Rawennie, pełne misternych detali freski stworzone przez Michała Anioła w Bazylice św. Piotra w Watykanie - twórcy dokumentu prezentują, jak mistrzowie różnych kultur wyrażali siebie na przestrzeni wieków. Specjalistyczne techniki filmowania umożliwiają poddanie arcydzieł bardzo skrupulatnej analizie oraz dokładne przedstawienie maestrii ich twórców. Widzowie na całym świecie mogą teraz z bliska podziwiać niedostępne dotychczas w takiej skali dzieła mistrzów światowego rzemiosła. Zrealizowany z ogromną pasją i okrzyknięty telewizyjnym przebojem serial dokumentalny uświadamia, że sztuka wciąż definiuje ludzkie doświadczenie. A jego twórcy wyjaśniają, dlaczego nadal inwestujemy w nią tyle czasu, wysiłku oraz pieniędzy.
Od czwartku 17 maja, godz.19:55

Wielkie koty
Jedne z groźniejszych drapieżników na naszej planecie, a jednocześnie ulubione zwierzęta domowe. Choćz natury są skryte i tajemnicze, dziś dzięki rozwojowi badań oraz technik filmowania mamy możliwość przyjrzeć się im bliżej. Śledzimy rozwój geparda w łonie matki; odkrywamy, kiedy kotom rosną zęby oraz pazury; i dlaczego te wojownicze drapieżniki rodzą się głuche i ślepe. Podglądamy też tajemniczego ocelota andyjskiego, by poznać jego zachowania. Seria dokumentalna realizowana w 14 krajach rejestruje życie aż 31 gatunków dzikich kotów. Dowiemy się m.in. o ich złożonych sposobach komunikacji, oddanym rodzicielstwie oraz zalotach.
Od wtorku 15 maja, godz. 19:55

Cała prawda o szczupłych
Wydaje się, że niektórzy ludzie zupełnie nie przejmują się tym, co jedzą, nigdy nie byli na diecie, nie muszą też ćwiczyć - a są szczupli. Jak im się to udaje? Mamy zamiar to sprawdzić, towarzysząc na co dzień szczęśliwcom, 37-letniemu Yemiemu (80 cm w talii) i 41-letniej Anne Marie (rozmiar 36), którzy jedzą, co chcą, nie ćwiczą i nie muszą przejmować się wagą. Przez 5 dni ukryte kamery dokumentują ich dzień - w pracy, w domu, podczas spotkań ze znajomymi. Co sprawia, że udaje im się zachować szczupłą sylwetkę? Eksperci wykluczają kolejne elementy stylu życia: dietę, działanie stresu, długość snu. W czasach rosnącego zagrożenia otyłością i chorobami z niej wynikającymi odkrycie sekretu szczupłej sylwetki wydaje się bardzo pożądane.
Od czwartku 3 maja, godz. 23:00
 

Życie na pustkowiu: powroty
Podróżnik Ben Fogle odwiedza uczestników pięciu serii swojego programu „Życie na pustkowiu". Jak radzą sobie w swoich domach na łonie natury, na odludziu? Czy są zadowoleni ze swoich wyborów i diametralnej zmiany życia? W pierwszym odcinku Ben wybiera się na australijską wyspę, by spotkać się z byłym biznesmenem Davidem Glasheenem. Od dwudziestu lat żyje on w ciszy i spokoju. Ceną za ten luksus jest samodzielne uprawienie warzyw, łowienie ryb i krabów, a nawet warzenie piwa.
Od wtorku 10 kwietnia, godz. 21:55

Hiperrewolucja: powstanie robotów
Biolog ewolucyjny dr Ben Garrod oraz inżynier elektroniki profesor Danielle George sprawdzają, czy maszyny zbudowane w celu poprawy jakości naszego życia mogą w przyszłości stać się naszymi konkurentami. Prowadzący uzyskali możliwość spotkania z konstruktorami najbardziej zaawansowanych robotów na świecie i przyjrzenia się ich „podopiecznym" - robotom pierwszej generacji oraz ich nowoczesnym, udoskonalonym i bardzo zaawansowanym wersjom. Wszystko po to, by dowiedzieć się, dokąd zmierza nowy "gatunek" i co to oznacza dla nas, ludzi.
Od poniedziałku 21 maja, godz. 23:00 
 

Naprawcie mój mózg
Lotje Sodderland w wieku 34 lat doznała trwałego uszkodzenia mózgu w wyniku udaru, który niemal pozbawił ją życia. Zdarzenie to zasadniczo zmieniło sposób, w jaki postrzega ona świat. Zaowocowało także fascynacją na punkcie nauki, która de facto uratowała jej życie. Towarzyszymy Lotje podczas spotkań z neurologami-pionierami, którzy na podstawie najnowszych badań opracowują przełomowe metody leczenia różnych aberracji pracy mózgu takich jak m.in. choroby Parkinsona i Alzheimera oraz autyzm. Mózg jest wyjątkowo złożonym narządem, natomiast neurobiologia to dopiero rozwijająca się dziedzina nauki. Bohaterka programu próbuje określić obecny stan wiedzy współczesnych neurologów oraz zestawić wszystkie plusy i minusy ingerencji w działanie narządu, o którym nie wiemy jeszcze wszystkiego.
Poniedziałek 7 maja, godz. 23:00

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Nagrywarka UHD Velocap Tbox Deluxe

Urządzenie pozwalające na nagrywanie ze źródła HDMI lub AV materiału...

820 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...
reklama