reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Sky Italia blokuje przetarg na prawa do Serie A

dodano: 2018-04-17 11:24
autor: Anita Kaźmierska | źródło: adtv/satkurier.pl

Serie A TIM logo Eleven Operator włoskiej platformy satelitarnej Sky Italia ujawnił, że ​​sąd w Mediolanie zawiesił przetarg na krajowe prawa telewizyjne do włoskiej Serie A na sezon 2018-2021, ogłoszony przez Mediapro. Sky zażądał sprawdzenia, czy proces przyznania praw tej hiszpańskiej spółce był zgodny z włoskim prawem.

Serie A


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Według Sky Italia, przetarg „wywołuje tyle wątpliwości, że konieczne jest zweryfikowanie jego legalności przed przedstawieniem ważnych ofert”. Dodaje jednak, że „zamierza nadal zapewniać abonentom produkt wysokiej jakości, pełną swobodę oraz niezależność dziennikarską i redakcyjną w niedyskryminującym systemie, a także wolną konkurencję między operatorami”.

W lutym włoska Serie A ogłosiła, że krajowymi ​prawami dysponować będzie spółka ​Mediapro, która zaoferowała nieco ponad 1,05 mld euro. Dla Sky Italia decyzja była niedopuszczalna, wskazując, że rywalizacja miała dotyczyć spółek działających jako „niezależni pośrednicy”, podczas gdy Mediapro jest grupą komunikacyjną.

Termin składania ofert w przetargu dla włoskich nadawców wstępnie był wyznaczony na 21 kwietnia, ale proces został zawieszony do 4 maja. Mediapro zaproponowało 13 pakietów Serie A, ale wiadomo już, że nie ma zbyt wielu potencjalnych nabywców poza Sky Italia.

Tymczasem włoska Serie A przygotowuje przetarg na prawa do Pucharu Włoch, zarówno krajowe, jak i międzynarodowe, z oczekiwaną ceną przekraczającą 50 mln euro rocznie.

W Polsce prawa do pokazywania meczów Serie A ma Eleven Sports - co najmniej do końca sezonu 2020/21.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Transmiter HDMI LKV388N do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie na odległość sygnału...

699 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ SOLO 4K

Vu+ SOLO 4K - odbiornik Ultra HD od koreańskiego producenta...

1 390 zł Więcej...
reklama