reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TEST: Opticum Robust Triple LNB w praktyce

dodano: 2018-04-18 10:01 | aktualizacja: 2018-04-18 11:52
autor: Konrad Dąbek / Mariusz Kobiela | źródło: SAT Kurier 7-8/2017

Opticum Robust Triple Monoblock Single LNB W wydaniu 7-8/2016 magazynu SAT Kurier krótką notką zapowiedzieliśmy pojawienie się na rynku nowego produktu – konwertera typu Monoblock przeznaczonego do odbioru trzech pozycji satelitarnych jednocześnie, oddalonych od siebie o ok. 3° na orbicie. Urządzeniem tym był Opticum Robust Triple Monoblock Single LNB i w połowie ub.r. przyszedł czas na jego testy praktyczne na trzech popularnych w Polsce modelach anten satelitarnych.

Opticum Robust Triple Monoblock Single LNB


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

ANTENA 2: CORAB COR-900

Zwiększenie rozmiaru lustra okazało się niekoniecznie dobrym pomysłem. Owszem z głównych pozycji, gdy ustawialiśmy sygnał precyzyjnie dla nich – uzyskiwaliśmy lepsze wyniki pomiarów, ale dla odmiany skrajne pozycje traciły nawet więcej.
 
Antena Corab COR-900
z konwerterem Opticum Robust Triple LNB

Przy wszystkich układach pozycji najsensowniejsze okazało się dopieszczanie ustawienia anteny dla 16°E, ale np. przy zalecanym zestawie pozycji w porównaniu z poprzedniego modelu anteny zyskaliśmy na sygnale z 16°E i 13°E, ale straciliśmy dla 19,2°E mimo większej średnicy lustra. Dla zestawu pozycji efekt końcowy poszukiwania kompromisu nadal nie był zadowalający, uzyskane sygnały są zbyt niskie do zapewnienia stałego odbioru przy gorszych warunkach atmosferycznych.
 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Testy


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI - mini HDMI 3,0m

Kabel połączeniowy HDMI - mini HDMI do podłączenia tabletów, smartfonów...

29 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.1 8K UHD 1,8m

Najnowszy kabel HDMI o długości 1,8m w wersji v2.1 dla...

39 zł Więcej...

Stojak alu ścienny AS Sat 60cm

Aluminiowy stojak ścienny 60cm niemieckiej firmy A.S. Sat z certyfikatem...

129 zł Więcej...