reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP chce kupić ponad 100 aut elektrycznych

dodano: 2018-04-20 14:17
autor: AK | źródło: TVP/Ministerstwo Energii

Jacek Kurski TVP Telewizja Polska 20 kwietnia br. w siedzibie Ministerstwa Energii Telewizja Polska, Grupa LOTOS, Poczta Polska, Enea Serwis i Kolejowe Zakłady Łączności podpisały porozumienia, dotyczące wspólnych działań na rzecz rozwoju elektromobilności. Po podpisaniu listu intencyjnego z Grupą LOTOS, Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej, powiedział, że w 2018 roku TVP zamierza kupić 20 samochodów napędzanych prądem, w 2019 roku przygotowuje się do zakupu 100 samochodów.

Ministerstwo Energii
Jacek Kurski TVP Telewizja Polska


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W uroczystości udział wzięli: Minister Energii - Krzysztof Tchórzewski oraz Wiceministrowie: Energii - Michał Kurtyka, Inwestycji i Rozwoju - Andżelika Możdżanowska, Infrastruktury - Marek Chodkiewicz, a także prezesi: Grupy LOTOS - Mateusz A. Bonca, TVP S.A. - Jacek Kurski, Poczty Polskiej - Przemysław Sypniewski, Enea Serwis - Sławomir Bielecki, PKP Informatyka - Tomasz Miszczuk oraz Kolejowych Zakładów Łączności - Krzysztof Magierowski.

Celem podpisanych dokumentów jest rozwój elektromobilności i zacieśnienie współpracy pomiędzy firmami w tym zakresie. Spółki będą się wzajemnie wspierać w działaniach na rzecz zwiększania efektywności swoich flot pojazdów, poprzez wprowadzanie samochodów zasilanych paliwami alternatywnymi oraz stworzenia dla nich infrastruktury.

Jak zapewnił Minister Energii Krzysztof Tchórzewski rozwój elektromobilności jest jednym z priorytetów Ministerstwa od pierwszych dni powołania resortu.
 

Jest on szansą na wzmocnienie polskiego przemysłu motoryzacyjnego, jak również na wzrost konkurencyjności rodzimego sektora energii. Ponadto szersze zastosowanie paliw alternatywnych w transporcie przyczyni się nie tylko do poprawy jakości powietrza i redukcji hałasu w miastach, ale również do zmniejszenia uzależnienia naszego kraju od importu ropy naftowej – podkreślił – Cieszę się, że w ten program, tak skutecznie pilotowany przez Wiceministra Michała Kurtykę, aktywnie włączają się również inne ministerstwa oraz Spółki Skarbu Państwa. W związku z tym zaangażowaniem mam już nie nadzieję, a pewność, że ten najnowocześniejszy na świecie rodzaj transportu zostanie w Polsce już wkrótce wdrożony na szeroką skalę

– ocenił Minister Energii, Krzysztof Tchórzewski.

List intencyjny między Grupą LOTOS a Telewizją Polską zakłada wypracowanie modelu biznesowego, który pozwoli na zbudowanie infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych wykorzystywanych przez TVP. Firmy planują również wprowadzenie wspólnych zasad promowania i komercyjnego wykorzystania infrastruktury dla użytkowników pojazdów elektrycznych.
 

Telewizja Polska od samego początku uważnie śledzi rozwój polskich technologii, kibicując im i dając szerokie wsparcie informacyjnie na swoich antenach. Rozwój elektromobilności, to krok w kierunku lepszej przyszłości dla naszego kraju, nas samych i naszych dzieci. Widząc potencjał przedsięwzięcia oraz głęboką potrzebę zmian, umożliwiających poprawę jakości powietrza oraz redukcji hałasu, szczególnie w aglomeracjach miejskich, z dumą włączamy się w ten prekursorski i wyjątkowy projekt. Chcemy pokazać, że można, że warto oraz zachęcić swoim przykładem innych. To zaszczyt móc wziąć udział w tak ważnym i innowacyjnym procesie

– skomentował Prezes TVP Jacek Kurski.

Grupa LOTOS w ramach swojej strategii do roku 2022, jako jeden z priorytetów, wskazała rozwój innowacyjnych projektów, dotyczących transportu niskoemisyjnego i paliw alternatywnych. Mamy ambitny plan uzyskania pozycji krajowego lidera we wdrażaniu paliw nowej generacji. Jeszcze w tym roku planujemy uruchomić pilotażowy projekt ładowania pojazdów elektrycznych na trasie Trójmiasto-Warszawa, przy autostradach A1 i A2. Zainicjowana dziś współpraca z Pocztą Polską oraz Telewizją Polską służyć ma poszukiwaniu synergii biznesowych wspierających rozwój transportu niskoemisyjnego w Polsce

– mówił Mateusz A. Bonca, p.o. prezesa Grupy LOTOS S.A.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polski rynek


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

799 zł Więcej...

Mini PC Homatics BOX Q

Homatics BOX Q to najpotężniejszy odtwarzacz multimedialny 4K na rynku...

319 zł Więcej...

Obejma kominowa mocna pojedyncza E863A - 5m

mocny uchwyt - obejma 5m na komin z pojedynczą opaską...

119 zł Więcej...