reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

25 lat TVP Polonia - Koncert Galowy

dodano: 2018-04-25 17:56
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP

25 lat TVP Polonia W piątek, 27 kwietnia o godz. 19:00 na Zamku Królewskim w Warszawie w Arkadach Kubickiego odbędzie się Gala wręczenia dorocznej nagrody TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” połączona z jubileuszowym koncertem. Na relację z wręczenia nagród TVP Polonia zaprasza widzów w środę, 2 maja o godz. 20:10 i 2:35.

25 lat TVP Polonia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
TVP Polonia przyznaje nagrodę „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” od 1995 roku. Laureatami są ludzie zasłużeni dla kultury, sztuki, edukacji i sportu, którzy w szczególny sposób przyczynili się do rozsławienia Polski i Polaków na całym świecie.

W tym roku w związku z jubileuszem 25-lecia TVP Polonia będzie to uroczystość wyjątkowa.
 

- Gala TVP Polonia to co roku wielkie święto naszej anteny. Już od 24 lat wyróżniamy osoby, które pracują na rzecz Polski i Polaków na całym świecie, zarówno tutaj w kraju, jak i poza granicami kraju. Są to osoby znane, ale również takie, które na co dzień z dala od kamer i blasku reflektorów działają na rzecz środowisk polonijnych oraz na rzecz promocji Polski i języka polskiego, budowy pozytywnego wizerunku naszego kraju. W tym roku mamy szczególny powód do radości, będzie to gala wyjątkowa. Świętujemy bowiem 25-lecie istnienia naszej anteny i z tej okazji w tym roku chcemy przyznać również specjalne nagrody, 25-lecia TVP Polonia, za szczególne osiągnięcia w rozsławianiu Polski w świecie - powiedziała Magdalena Tadeusiak-Mikołajczak, dyrektor TVP Polonia. - W tej kategorii Kapituła Nagrody „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” wybrała trzech laureatów, którzy od wielu lat przyczyniają się do ubogacania polskiej kultury, sztuki, a także są świadectwem szczególnej wrażliwości społecznej na los innych. Ich nazwiska i sylwetki widzowie Gali poznają już 2 maja, w dniu Polonii i Polaków. Jesteśmy dumni, że możemy chociaż w tak symboliczny sposób wyrazić uznanie dla ich działalności. 25. urodziny to czas kiedy podsumowujemy nasze dokonania, ale mamy też wiele planów i marzeń na przyszłość. Przed nami jeszcze wiele wyzwań - dodała dyrektor anteny.

Galę uświetni koncert zespołu Golec uOrkiestra, który obchodzi jubileusz swojego 20-lecia, a jego debiut telewizyjny miał miejsce właśnie na antenie TVP Polonia. Uroczystość poprowadzą Anna Karna i Tomasz Kammel.

Symbolem nagrody „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju” jest statuetka autorstwa Doroty Banasik przedstawiająca Fryderyka Chopina.

Relacja z tego wydarzenia w środę, 2 maja o godz. 20:10 i 2:35 oraz w piątek, 4 maja o godz. 11:25 w TVP Polonia oraz TVP Polonia Stream. Skrót z uroczystości pokaże także TVP1 w czwartek, 3 maja o godz. 13:10.

Jubileuszowa Gala 25-lecia otrzymała Patronat Honorowy Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Fuba DEK 217 LTE

Markowy, podwójny konwerter Universal Twin Fuba o współczynniku szumów 0,1dB...

125 zł Więcej...

Odbiornik Dreambox DM920 RC20 UHD Triple

Najnowszy odbiornik UHD cenionej marki Dreambox - model DM920 Ultra...

1 999 zł Więcej...

Odbiornik DVB-T/T2 Signal T2-Mini HEVC

Cyfrowy odbiornik DVB-T/T2 z HEVC/H.265 marki Signal dla Naziemnej Telewizji...

149 zł Więcej...