reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czego słuchają Polacy w serwisie muzycznym Tidal?

dodano: 2018-04-30 05:44 | aktualizacja: 2018-04-30 10:36
autor: Łukasz Knapik | źródło: Aspiro AB

Tidal Podobno o gustach się nie dyskutuje, szczególnie tych muzycznych. Każdy z nas ma określone preferencje. Niektórzy lubią hip-hop, inni wolą klasycznego rocka, a pozostali najlepiej bawią się przy dźwiękach disco polo. O tym, jakich utworów najczęściej słuchają polscy użytkownicy serwisu streamingowego Tidal dostępnego dla klientów sieci Play, odpowiada Pal Bratelund, manager od spraw partnerstw w serwisie streamingowym Tidal.

Tidal


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Lubimy słuchać muzyki

Nie da się ukryć, że Polacy lubią słuchać muzyki i robią to bardzo często, np. jadąc do pracy, w przerwie między zajęciami, na spacerze, czy podczas wieczornych spotkań ze znajomymi. Muzyka towarzyszy nam wszędzie i niejednokrotnie pomaga nam poprawić nastrój. Słuchając rytmicznej, szybkiej melodii napędzamy się do działania, a wybierając spokojne, lekkie dźwięki niwelujemy poziom stresu, rozluźniamy mięśnie i odprężamy ciało. Co więcej - muzyka pomaga w nauce, koncentracji, a nawet trawieniu. Rozwój Internetu zmienił sposób słuchania muzyki. W dobie digitalizacji najczęściej słuchamy jej na telefonie, tablecie czy komputerze.

- Dzięki temu, że platformy streamingowe udostępniające muzykę jak np. serwis muzyczny Tidal dostępny dla klientów sieci Play, oferują najlepszą na rynku jakość, polscy konsumenci nie muszą kupować płyt CD. Coraz chętniej wybieramy również aplikacje streamingowe, by słuchać muzyki, którą chcemy usłyszeć, a nie tylko taką, jaką oferują stacje radiowe

- zaznacza Pal Bratelund.


Disco polo

Jak czytamy w komunikacie, nie da się ukryć, że świadomość muzyczna Polaków jest coraz większa. Nasz narodowy gust muzyczny coraz mniej cechuje się konserwatyzmem i brakiem zainteresowania nowymi trendami i ścieżkami muzycznymi.

- Disco polo jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej słuchanych gatunków w kraju, to doskonale widać, że polscy użytkownicy serwisu muzycznego Tidal dostępnego dla klientów sieci Play, wolą słuchać lokalnych artystów hip-hopowych, takich jak Taco Hemingway i Quebonafide, którzy obecnie święcą triumfy i zdobywają miliony fanów w całym kraju. Ich wspólny projekt pod nazwą „Soma 0,5 mg” był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier płytowych na polskim rynku. Jak się okazuje polscy użytkownicy seriwsu muzycznego Tidal chętnie słuchają również artystów międzynarodowych m.in. Eda Sheerana, który znalazł się na czele podsumowania muzycznego za rok 2017. Wniosek jest prosty, nasz gust muzyczny zmienia się i idzie w lepszym kierunku

- komentuje Pal Bratelund.


Tidal
                                     
- Tidal to globalny serwis streamingowy z najwyższą jakością dźwięku HD, muzycznymi wideo w jakości HD i ekskluzywnymi materiałami przygotowanymi przez dziennikarzy muzycznych, ekspertów i gwiazdy - między innymi Alicię Keys, Beyonce Knowles oraz White Stripes. Tidal dysponuje bogatą bazą utworów posiadając już ponad 52 miliony pozycji. Oprócz tego serwis oferuje playlisty tematyczne i pozwala słuchać ulubionych utworów na telefonach, tabletach, komputerach i odtwarzaczach sieciowych. Klienci sieci Play mogą skorzystać z usługi Tidal przez 2 lata za darmo w wybranych ofertach - czytamy w komunikacie (więcej tutaj).

Nielimitowana muzyka za darmo w sieci Play

Jak czytamy w komunikacie, w ramach promocji „Nielimitowana muzyka za darmo w Play” abonenci sieci Play przez 2 lata mogą cieszyć się nielimitowanym dostęp do muzyki za darmo dzięki Tidal Premium. Oferta dostępna jest w wybranych ofertach Stan Nielimitowany. Pozwala to im cieszyć się 52  milionami utworów, legalną muzyką bez reklam nawet na 3 urządzeniach oraz dostępem do niej w trybie offline. Dodatkowo klienci sieci Play korzystający z usług na kartę oraz mix, otrzymają możliwość słuchania muzyki z w aplikacji Tidal za 17,99 zł miesięcznie.
 
Czego słuchają Polacy w serwisie muzycznym Tidal?, foto: Aspiro AB
Czego słuchają Polacy w serwisie muzycznym Tidal?, foto: Aspiro AB

 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii VOD


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Transmiter HDMI LKV388 Dongle do max. 50m

Bezprzewodowy transmiter HDMI Urządzenie pozwala na przesłanie sygnału HDTV np....

730 zł Więcej...

Antena Laminas AS-1800AE

Epoksydowa antena offset 2,0m w wersji AE polskiej firmy Laminas....

2 900 zł Więcej...

Antena szerokopasmowa Log 2-69 HV

Dobrze zaprojektowana, polska antena szerokopasmowa o strukturze logarytmicznej periodycznie dipolowej...

85 zł Więcej...
reklama