reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Deutsche Telekom od 3.05 z platformą Entertain TV Sat z 19,2°E

dodano: 2018-05-03 14:15 | aktualizacja: 2018-05-05 16:15
autor: Janusz Sulisz | źródło: DT

Entertain_TV_sat_T-Mobile_360px.jpg Deutsche Telekom zmienia strategię dotyczącą swojej platformy DTH i zamierza oddzielić się od niemieckiej platformy HD+. Niemiecki operator telekomunikacyjny Deutsche Telekom postanowił postawić  - zresztą słusznie - na swoją własną platformę DTH przy okazji istnienia platformy IPTV o nazwie Entertain, która korzysta z satelitów na pozycji 19,2°E. Czy Entertain TV Sat stanie na nogi jako samodzielna platforma satelitarna w Niemczech? A może wykorzysta to T-Mobile Polska tworząc bliźniaczą platformę satelitarną w Polsce?

Entertain_TV_dekodery_2018_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Chociaż Entertain za pośrednictwem satelity od Deutsche Telekom skierowana była przede wszystkim do niemieckich widzów w regionach, w których zasięg szerokopasmowy był niewystarczający, to nowa nowa oferta, która została uruchomiona 3 maja 2018 r., skierowana jest do gospodarstw domowych w Niemczech posiadających równocześnie szerokopasmowe łącze internetowe i antenę satelitarną, łączyc zalety obu metod odbioru.

Oprócz interaktywnych funkcji i usług na żądanie (VOD), kanały telewizyjne będą następnie dystrybuowane do gospodarstw domowych z satelitą za pośrednictwem IPTV. Wymagana szybkość transmisji danych szerokopasmowego internetu wyniesie co najmniej 16 Mb/s. Linia IPTV obejmie także wersje HD komercyjnych kanałów.

Dotychczasowa współpraca z platformą satelitarną HD+ dobiegnie końca - potwierdził to  rzecznik Deutsche Telekom.


Dekoder Entertain TV Sat sam zadecyduje, która metoda odbioru jest najlepsza dla wybranego kanału: IPTV lub satelita. Na przykład, jeśli kanał jest dostępny tylko w jakości HD z satelity, to  dekoder przełączy się na odbiór satelitarny - lub odwrotnie. Jeśli warunki pogodowe wpłyną na odbiór satelitarny, dekoder skorzysta automatycznie z IPTV. Widzowie mogą jednak ręcznie wybrać metodę odbioru dla każdego kanału.

Nowa usługa Entertain TV Sat obejmuje ponad 300 kanałów, funkcje interaktywne, takie jak timeshift, ponowne uruchamianie i 7-dniowe odtwarzanie, a także oferty na życzenie, takie jak ekskluzywne serie, Telekom Sport, usługi transmisji strumieniowej, w tym usługi Netflix i nadawców telewizyjnych, dla przykład z najbardziej znanych stacji niemieckich ARD, ZDF, RTL i ProSiebenSat.1.

W poprzedniej wersji Entertain TV Sat , uruchomionej 1 września 2011 r., wszystkie kanały telewizyjne zostały przekazane klientom za pośrednictwem satelity 19,2°E, operatora satelitarnego SES. Tylko funkcje interaktywne i usługi na życzenie wymagały połączenia internetowego. Szybkość przesyłania danych 2-3 Mb/s była do tego wystarczająca.

Podobnie jak w wersji DSL / VDSL, Entertain TV Sat oferowana jest jako pakiet triple play, który obejmuje również połączenie telefoniczne i internetowe. W połączeniu z taryfami MagentaZuhause, telewizja Entertain kosztuje 5 euro/mies. Odbiornik Media 601 Sat wymagany do odbioru można wypożyczyć za 4,95 euro/mies. Dekoder z wbudowanym twardym dyskiem o pojemności 500 GB jest również odpowiedni dla treści Ultra HD / HDR przez satelitę, IPTV i streaming.

Wraz ze zmianą strategii, Deutsche Telekom odpowiada na rosnącą dostępność szerokopasmowego dostępu do Internetu w regionach wiejskich oraz zwiększony popyt ze strony gospodarstw domowych obsługujących transmisje satelitarne. 

Deutsche Telekom nie oferuje już opcji odbioru Entertain w regionach bez dostępu do szerokopasmowego Internetu.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android Zidoo Z9S

Mini PC na systemie Android 7.1 Marshmallow z procesorem Realtek...

890 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

419 zł Więcej...

Zestaw nc+ telewizja na kartę: ITI 2850ST + pakiet Start+1m

Zestaw nc+ telewizja na kartę: odbiornik combo ADB2850ST + karta...

129 zł Więcej...
reklama