reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Media online wygrają z TV linearną w 2018

dodano: 2018-05-03 10:08
autor: Janusz Sulisz | źródło: GroupM/satkurier.pl

TV telewizja telewizor kanały Medialna grupa inwestycyjna GroupM opublikowała nowy raport zatytułowany „State of Digital”, obejmujący informacje na temat konsumpcji mediów i tendencji inwestycyjnych w reklamę na całym świecie. Nowy raport skupia się na wpływie technologii i możliwości cyfrowych na konsumentów oraz reklamodawców.

telewizja pay-tv trendy


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Jak wynika z raportu, w 2018 roku konsumenci mają spędzić średnio 9,73 godziny dziennie z mediami, co oznacza wzrost z 9,68 godziny w 2017 roku. Dodatkowo GroupM przewiduje, że czas spędzony w 2018 roku z mediami online będzie po raz pierwszy dłuższy niż ten spędzony z liniową telewizją. Online będzie miało udział na poziomie 38 proc., a telewizja 37 proc.

Wydłużony czas spędzany na mediach online przyczynia się do wzrostu handlu elektronicznego. Dane z e-commerce za 2017 roku do GroupM dostarczyło 35 krajów. Wynika z nich, że wartość skumulowanych transakcji wyniosła 2,105 mld dol., co stanowi wzrost o 17 proc. w stosunku do roku poprzedniego. GroupM przewiduje 15-proc. wzrost w 2018 roku do 2,442 mld dol. lub około 10 proc. całej sprzedaży detalicznej.

GroupM poprosiło respondentów, aby oszacowali udział tradycyjnych operatorów telewizyjnych w porównaniu z mediami online. Z estymacji tych wynika, że graczom telewizyjnym przypadają trzy czwarte wszystkich godzin wideo, ale mniej niż jedna trzecia (29 proc.) godzin wideo online.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Raporty


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Zestaw uszczelniający dach z korkiem - ceglasty

Zestaw uszczelniający masztu z nakładką uszczelniająca poszycie dachu, nakładką uszczelniającą...

119 zł Więcej...

Adapter USB-C 8in1 hub wielofunkcyjny

Adapter 8in1 (przejściówka) USB-C do laptopa na HDMI, 2xUSB3.0, SD,...

199 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88 4K UHD S2 + IP

Octagon SX88 4K UHD S2 - odchudzona wersja odbiornika UHD...

399 zł Więcej...
reklama