reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Podróże z anteną - Bukareszt i rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego

dodano: 2018-04-19 16:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: SAT Kurier 3-4/2018

Rumunia Mangalia antena na restauracji Kontynuujemy relację z naszej rumuńskiej wyprawy, zapoczątkowaną w świątecznym wydaniu SAT Kuriera. Po przybliżeniu czytelnikom Transylwanii, przyszedł czas na obiecany Bukareszt i wybrzeże Morza Czarnego. W tej części nie zabraknie również informacji na temat miejscowej kuchni oraz telewizji w Rumunii. Zapraszamy do lektury!

Rumunia Bukareszt Pałac Parlamentu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Bukaresztańskie parki

Bukareszt, o powierzchni niewiele mniejszej od Poznania, ale o liczbie ludności większej niż Warszawa, to także liczne parki, w tym Park Wolności (Park Karola I) z mauzoleum – dawnym pomnikiem bohaterów narodowych w walce o socjalizm, Park Herăstrău (Park Karola II) oraz Park Młodzieży.
 
Park Wolności w Bukareszcie
Dawny pomnik bohaterów narodowych
w walce o socjalizm w Parku Wolności w Bukareszcie

Główną część Parku Herăstrău stanowi jezioro na rzece Colentina i leżąca na nim Wyspa Róż (Insula Trandafirilor). Znajduje się tam m.in. pomnik Fryderyka Chopina oraz zespół 12 pomników przedstawiających głowy osób, które wywarły wpływ na proces integracji europejskiej po II wojnie światowej, w tym Altiera Spinellego, często nazywanego ojcem Unii Europejskiej.
 
Pomnik Altiera Spinellego w Parku Herăstrău w Bukareszcie
Rzeźba w Parku Herăstrău w Bukareszcie przedstawiająca piękną kobietę

Przy południowo-zachodnim wejściu do parku, na skrzyżowaniu z aleją Kisielowa stoi wspomniany wcześniej łuk triumfalny (Arcul de Triumf).
 
Łuk triumfalny w Bukareszcie

Park Młodzieży (Parcul Tineretului) to największy park w Bukareszcie z mnóstwem atrakcji dla całych rodzin. Jest bardzo zadbany i cieszy się ogromną popularnością. Śmiało można go nazwać parkiem rozrywki. Aż trudno uwierzyć, że w centrum miasta o tak dużej gęstości zaludnienia (ponad dwukrotnie większej niż Warszawa) znalazło się miejsce na tak dużą powierzchnię rekreacyjną (ponad 200 ha). Mało tego, w pobliżu znajduje się obszar chronionego krajobrazu Văcărești.
 
Pełen atrakcji dla całych rodzin Park Młodzieży w Bukareszcie

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Telewizor przenośny Ferguson PHT2-10 12V, 10 cali

Ferguson PHT2-10, to miniaturowy telewizor LCD 10.1' z wbudowanym tunerem...

390 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...
reklama