reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Televes z kanałem 4K w hiszpańskim TDT [wideo]

dodano: 2018-05-07 17:22 | aktualizacja: 2018-05-07 19:16
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Televes/satkurier.pl

Televes Hiszpańska firma Televes uruchomiła w regionie miasta Santiago de Compostela w Galicji kanał UHD, który przez co najmniej sześć miesięcy będzie dostępny w lokalnej sieci naziemnej telewizji cyfrowej TDT w standardzie DVB-T2. Jest to pionierski projekt, który umieszcza Galicję na czele rozwoju technologii telewizyjnej. Uruchomieniu transmisji testowej dnia 3 maja br. towarzyszyła konferencja zorganizowana w centrum technologicznym Televes Corporation.

Televes Corporation 4K UHD


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Przekaz jest dostępny na k. 33 i przedstawia dokument RTVE o Santiago de Compostela w ramach serii Miasta Dziedzictwa Światowego. W celu realizacji tego projektu uruchomiono nadajnik średniej mocy (1,2 kW) Fourth Series TRedess, firmy należącej do Televes Corporation. Jest to nowoczesny sprzęt kompatybilny z DVB-T2 i wyposażony w energooszczędną technologię Ultra-Wide Band Doherty.

Transmisja UHD będzie prowadzona przez co najmniej sześć miesięcy, a jego głównym celem jest przeprowadzanie testów technicznych DVB-T2, w tym odbioru w ruchu. W Hiszpanii przeprowadzono do tej pory trzy testy transmisji 4K - w Madrycie, Barcelonie i Sewilli. Santiago de Compostela jako czwarte miasto dołącza do tego elitarnego grona.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Miernik Deviser S30 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2 z pomiarem PWR,...

650 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...

Inteligentny kabel 3m iHDMI plus CEC

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 3m plus CEC z funkcją...

259 zł Więcej...
reklama