reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia w DVB-T na Litwie

dodano: 2018-05-08 21:03 | aktualizacja: 2018-05-09 03:54
autor: Janusz Sulisz | źródło: TVP/Kresy24.pl/l24.lt/satkurier.pl

Litwa_TVP_polonia_2018_DVB_T_360px.jpg TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia zostały udostępnione widzom na Wileńszczyźnie korzystającym z telewizji naziemnej. Po wprowadzeniu w 2017 roku kanałów TVP do oferty litewskich operatorów kablowych, Biuro Handlu i Współpracy Międzynarodowej TVP podjęło kolejne działania na rzecz zwiększenia zasięgu na Litwie. Efektem jest zawarcie umowy ze spółką Litewskie Centrum Radia i Telewizji Telecentras przy współpracy rządu Polski i Litwy. 

Litwa_TVP_polonia_2018_DVB_T_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa dotyczy cyfrowej naziemnej reemisji trzech kanałów TVP: TVP Info, TVP Polonia i TVP Historia. Została zawarta na 3 lata, z możliwością dwukrotnego przedłużenia o jeden rok. Dzięki temu, polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny mają do dyspozycji kolejny sposób odbierania kanałów TVP oprócz sygnału telewizji satelitarnej i kablowej. 

- Jest to przełom zwłaszcza w przypadku TVP Historia – mówi Maciej Stanecki, Członek Zarządu TVP.

- Dotychczas kanał ten nie był dostępny za granicą, a obecnie z bogatą ofertą filmów dokumentalnych i programów o tematyce historycznej mogą zapoznać się polskojęzyczni mieszkańcy Wileńszczyzny. Bogata historia życia i pracy Polaków na Litwie zasłużyła na szerokie pokazanie na antenie TVP Historia – dodaje. 


TVP Historia jest jednym z najpopularniejszych kanałów dokumentalnych w Polsce, który od 11 lat niezmiennie zajmuje miejsce na podium w rankingu kanałów tematycznych. Rola Anteny TVP jest rozwijanie świadomości historycznej Polaków oraz szeroko rozumiana edukacja historyczna.

Widzowie TVP Historia na Litwie będą mogli oglądać najpopularniejsze produkcje: serial „Korona królów”, programy: „Z archiwum zimnej wojny”, „Spór o historię”, „Jak było”, „Było nie minęło”, „Wojownicy czasu” i „Sensacje XX wieku”.

Odbiorcami polskich kanałów telewizyjnych będą mieszkańcy Wilna, rejonów wileńskiego, solecznickiego i święciańskiego.

Łącznie retransmitowane będą nie tylko kanały informacyjne, ale też poświęcone rozrywce i muzyce. Są to 3 kanały Telewizji Polskiej – TVP Info, TVP Polonia, TVP Historia oraz 2 kanały rozrywkowo-muzyczne telewizji Michal Winnicki Entertaiment – Nuta.TV i Power TV.

Zgodnie z ustaleniami redakcji satkurier.pl przekaz całej paczki polskich kanałów ma być realizowany z trzech nadajników zlokalizowanych w miastach:
- Wilno (k. 31 - 554 MHz)
Soleczniki (k. 31 - 554 MHz)
Święciany (k. 33 - 570 MHz)


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV naziemna - świat


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC Multistream

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 299 zł Więcej...

Odbiornik AB CryptoBox 752HD Combo

Odbiornik HD Combo DVB-S2X, DVB-T2, DVB-C z kieszenią na moduły...

329 zł Więcej...