reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Orange z własną platformą DTH na Słowacji?

dodano: 2018-05-09 04:01
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: broadbandtvnews.com/zive.sk

Orange Nie trzeba było długo czekać na pierwsze przecieki jaki operator może realizować testy kanałów słowackich i czeskich na satelicie Eutelsat 16A (16°E), o których portal satkurier.pl informował 7 maja. Wygląda na to, że do startu na Słowacji z usługą DTH szykuje się Orange.

Orange_logosik_foto_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Nowe wieści w tej sprawie przekazał portal Živé.sk. Na razie nie ma jednak zbyt wielu szczegółów, poza tym, że sam Orange jeszcze w styczniu br. sugerował taki scenariusz i że Eutelsat 16A stacjonujący na pozycji 16°E byłby wykorzystywany do świadczenia usługi, której uplinkowaniem zająłby się słowacki operator Towercom.

Nie jest jasne jak szybko mogłaby ruszyć ewentualna usługa, tym bardziej, że Orange na Słowacji współpracuje obecnie ze Skylink, oferując drogą satelitarną ich pakiety pod własną marką - dokładnie tak jak robi to polski Orange z nc+. Ewentualny start własnej platformy musiałby położyć kres współpracy ze Skylink jak i też istotne zmiany dla abonentów, wliczając migrację z pozycji 23,5°E i być może potrzebę zastosowania anten satelitarnych o nieco większej średnicy (na Słowacji sygnał z 16°E jest nieco słabszy niż z 23,5°E).

Uważnie obserwujemy rynek telewizyjny, ponieważ ta gałąź biznesu jest jednym ze strategicznych priorytetów Orange. W tym roku planujemy wzmocnić naszą działalność w zakresie TV cyfrowej, zarówno pod względem zawartości, jak i zwiększenia jej dostępności

- powiedział w styczniu br. Tomáš Palovský, rzecznik prasowy słowackiego Orange

Portal Živé.sk sugeruje, że w tle za decyzją może stać kwestia praw premium do transmisji sportowych - są pewne niejasności dotyczące praw do emisji spotkań UEFA Ligi Mistrzów i mówi się, że mogłyby być one podzielone na rynku słowackim między O2, a Orange przy czym ten drugi miałby prawa do transmisji drogą satelitarną i nie udało się ich zbyć. Tymczasem Orange na Słowacji nie ma własnej oferty DTH, jest obecny na rynku IPTV oraz oferuje usługi mobilne.

Ile w tym prawdy zapewne przekonamy się już wkrótce, póki co na satelicie Eutelsat 16A (16°E) nadal realizowane są testy kilku kanałów słowackich i czeskich z dwóch transponderów. Zestaw i układ kanałów nie uległy zmianie do momentu publikacji tego materiału. Z tej samej pozycji satelitarnej korzystają już AntikSat oraz Flix TV.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Platformy - świat


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502

Odbiornik HD cyfrowy HDTV PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

219 zł Więcej...
reklama