reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Vodafone przejmie aktywa Liberty Global na czterech rynkach

dodano: 2018-05-09 10:04
autor: Anita Kaźmierska | źródło: Liberty Global/UPC/satkurier.pl

Vodafone TV Liberty Global podpisało umowę z Vodafone dotyczącą sprzedaży spółek w Niemczech, na Węgrzech, w Rumunii i Czechach. UPC Polska nie jest częścią tej transakcji. Wartość aktywów na czterech rynkach została wyceniona na maksymalnie około 19 mld euro. Podmioty odpowiadały w 2017 roku za około 28 proc. skonsolidowanych operacyjnych przepływów pieniężnych, bez uwzględniania wspólnego przedsięwzięcia VodafoneZiggo w Holandii.

Liberty Global Unitymedia UPC


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Umowa pomiędzy Liberty Global i Vodafone dotyczy w szczególności sieci kablowej Unitymedia w Niemczech, UPC Magyarország na Węgrzech, UPC România w Rumunii oraz UPC Česká republika w Czechach. Co istotne porozumienie nie dotyczy działalności UPC DTH, czyli nie obejmuje platform satelitarnych UPC Direct na Węgrzech, freeSAT w Czechach i Focus Sat w Rumunii.

Transakcja sprzedaży aktywów Liberty Global do Vodafone będzie podlegała obowiązkowi zgłoszenia do Komisji Europejskiej w celu uzyskania zgody organów regulacyjnych, co powinno nastąpić w połowie 2019 roku.

Po sfinalizowaniu transakcji Liberty Global nadal będzie jednym z wiodących w Europie dostawców telewizji kablowej i usług szerokopasmowych, ze skonsolidowanymi operacjami w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii, Szwajcarii, Polsce i na Słowacji. Łącznie operator dociera na tych rynkach do 24 mln gospodarstw domowych, świadcząc 26 mln usług telewizji, internetu i telefonii stacjonarnej oraz 6 mln usług mobilnych. Ponadto Liberty Global posiada 50 proc. udziałów w VodafoneZiggo, spółce joint venture w Holandii, z 4 mln klientów, którzy subskrybują 10 mln usług stacjonarnych i 5 mln usług mobilnych.
 

Liberty Global, właściciel UPC Polska, od zawsze dynamicznie rozwijało się, umiejętnie przekształcając swój biznes, aby jak najlepiej napędzać innowacje, rozwijać usługi i tworzyć znaczącą wartość dla akcjonariuszy. Transakcja z Vodafonem wpisuje się też w szerszą perspektywę rozwoju branży telekomunikacyjnej, wynikającą z rosnącej konkurencji i potrzeby lepszej obsługi naszych klientów, a także zapewnienia im światowej klasy usług w zakresie internetu i rozrywki. Należy jednak podkreślić, że umowa między Liberty Global a Vodafone nie ma wpływu na naszą działalność w Polsce.

Jako czołowy operator kablowy w Polsce od wielu lat inwestujemy i wprowadzamy innowacje, budując superszybką sieć światłowodową i dostarczając klientom innowacyjne usługi cyfrowe, które są teraz dostępne dla ponad 3,3 milionów gospodarstw domowych. Będziemy się nadal rozwijać w sposób organiczny i poprzez możliwości konsolidacji, gdy takowe się pojawią, a także mocno skoncentrujemy się na rozwoju innowacyjności naszej oferty dla klientów. Naszą ambicją jest dostarczanie im najlepszych na rynku usług, a także wspieranie cyfryzacji i rozwoju gospodarki.

- powiedział Robert Redeleanu, prezes zarządu UPC Polska.Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Mavic Mini

Mavic Mini waży zaledwie 249 gramów. właśnie jego niska waga...

1 799 zł Więcej...

Odbiornik AX 4KBOX HD60 S2X

AX 4K HD60 - najnowszy odbiornik Ultra HD marki AX....

429 zł Więcej...

Miernik Linbox WS-6934 dla DVB-S/S2

Miernik, do pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S z pomiarem SNR,...

299 zł Więcej...
reklama