reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Czerwiec na kanale National Geographic

dodano: 2018-05-10 13:25
autor: Jakub Sulisz | źródło: National Geographic

National Geographic Rosja futbol ekstramalny W czerwcu, z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, kanał National Geographic przyjrzy się współczesnej sportowej Rosji. Pokaże ją między innymi dokument „Rosja – futbol ekstremalny” emitowany w ramach bloku programowego „Kto wygra mecz?”, w którym również przybliżymy historię piłkarskiej ikony – Diego Armando Maradony.

National Geographic Rosja futbol ekstramalny


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dla miłośników innych rozrywek, kanał National Geographic przygotował wyprawę nad Zatokę Perską, gdzie znajduje się niezwykłe muzeum – Luwr w Abu Zabi, a w nim ponad 400 bezcennych arcydzieł.

Pasjonaci historii znajdą też dla siebie więcej propozycji - w związku z rocznicą operacji Barbarossa. Data 22 czerwca 1941 roku odcisnęła piętno na współczesnej historii. Atak wojsk III Rzeszy na ZSRR zapisał się jako jedno z najkrwawszych starć podczas II wojny światowej. Począwszy od 1 czerwca, kanał National Geographic przedstawi niezwykłe konstrukcje obronne w serii „Wojna z ZSRR: wielkie konstrukcje III Rzeszy”, a w rocznicę ataku wyemituje dokumenty „Idealne miasto Auschwitz” oraz „Bękarty wojny – historia prawdziwa”.

Wojna z ZSRR: Wielkie konstrukcje III Rzeszy 
Strategia, wojskowe technologie i niezwykłe konstrukcje obronne. Poznajcie taktykę, która stała za atakiem na ZSRR. Zobaczcie, w jaki sposób Hitler chciał pokonać Rosjan i rozszerzyć przestrzeń życiową dla – jego zdaniem – lepszej, aryjskiej rasy.
Premiery w piątki od 1 czerwca o godz. 21:00 
 

Idealne miasto Auschwitz
„Idealne miasto Auschwitz” to dokument o nieznanej historii Oświęcimia. Ze starych, niemieckich map z czasu II wojny światowej, odnalezionych po kilkudziesięciu latach, wynika, że miało to być „idealne nazistowskie miasto”, dla którego zapleczem siły roboczej mieli być więźniowie obozu koncentracyjnego. Jak miało być zorganizowane? Co nowego odkryją przed nami odnalezione dokumenty?
Premiera w piątek 22 czerwca o godz. 20:00 

Ucieczki przez druty. Podziemny schron
Dokument “Ucieczki przez druty” pokaże próby ucieczek z obozu koncentracyjnego w Auschwitz-Birkenau podjętych przez desperatów z obozowego komanda z wykorzystaniem podziemnej skrytki na terenie jednego z podobozów. To dramatyczna opowieść o zmaganiu ze strachem i własną słabością.
Premiera w piątek 29 czerwca o godz. 20:00 
 

Bękarty wojny – Historia prawdziwa
Poznajcie prawdziwą historię, którą Quentin Tarantino wykorzystał w swoich “Bękartach wojny”. To opowieść o młodych żydowskich mężczyznach wyszkolonych po to, by infiltrować nazistowski reżim i dążyć do zemsty na nazistach. Zobaczcie z bliska tajną operację w Tyrolu, o której opowiedzą sami bohaterowie tej historii, a ich relacje poparte zostaną materiałami archiwalnymi,  komentarzami historyków i rekonstrukcjami. Zobaczcie kulisy jednej z najbardziej udanych i odważnych misji II wojny światowej.
Premiera w piątek 22 czerwca o godz. 21:00 
 

Rosja według Vinniego Jonesa – Najtrudniejsze wyzwania 
W 2018 r. Rosja po raz pierwszy będzie gospodarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej, ale kanał National Geographic jeszcze przed tym wydarzeniem pokaże związek piłki nożnej i Rosji. Udajcie się więc w podróż po Rosji z byłym piłkarzem Vinniem Jonesem, który podczas swojego tournée po Rosji będzie musiał zmierzyć się z naprawdę trudnymi zadaniami. Spróbuje swoich sił jako ochroniarz moskiewskich elit, rybak na lodowatym Morzu Barentsa czy członek drużyny myśliwskiej polującej na Syberii. Podczas swojej podróży doświadczy surowego klimatu Rosji – zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym. Pozna ludzi, dzięki którym będzie w stanie lepiej zrozumieć ten kraj.
Premiery w soboty od 9 czerwca o godz. 21:00 
 


Blok programowy „Kto wygra mecz?”
Emisja w sobotę 9 czerwca od godz. 22:00
  • Rosja - futbol ekstremalny
Z okazji zbliżającego się Mundialu przyjrzymy się, jak bardzo Rosjanie kochają piłkę nożną. Rosja to najbardziej rozległy kraj, z jedną z najbardziej zróżnicowanych struktur etnicznych. Dokument “Rosja – futbol ekstremalny” pokaże więc w akcji piłkarzy z dalekiej i lodowatej Syberii, młodzików z Petersburga i motocyklistów grających w piłkę na swoich jednośladach – to Rosja w całej swojej okazałości.
Premiera 9 czerwca o godz. 22:00 
  • Być jak Maradona
Są ludzie, którzy stają się ikonami swoich czasów, niemalże mitycznymi bohaterami. Ich historie często owiane są tajemnicą, a prywatność jest pilnie strzeżona. Dokument “Być jak Maradoma” zbliży się do prawdy o życiu największego piłkarza w historii – Diego Armando Maradony. To człowiek rozpoznawalny na całym świecie nie tylko z racji swoich nieprzeciętnych umiejętności piłkarskich, ale również ze względu na swoją osobowość i sposób bycia – arogancki, bezpośredni i poza wszelkimi zasadami. “Być jak Maradona” przeniesie nas w najbardziej kontrowersyjne, ale jednocześnie fascynujące czasy jego kariery. O piłkarzu będą opowiadać ci, którzy mieli szansę być naprawdę blisko niego, a rozmowy ujawnią nieznaną historię człowieka półboga i nakreślą pełny jego portret.
Premiera 9 czerwca o godz. 23:00
  • Koszmarna wyprawa
Królowie narkotykowi, ludzie, którzy zostali porwani i wzięci w niewolę podczas wojny – przed nami sześć niezwykłych i mrożących krew w żyłach opowieści. W najnowszym sezonie „Koszmarnej wyprawy” poznamy wzloty i upadki Pietera Trittona – narkotykowego króla znanego z przemytu kokainy, usłyszymy przygnębiającą historię nastolatka z RPA i zobaczymy przerażające perypetie dziennikarza Phila Coxa – najpierw śledzonego, potem wtrąconego do niewoli w Sudanie. Lepiej poznamy też historię amerykańskiego fotografa, porwanego i torturowanego przez bojowników Al Qaedy w Syrii, który musiał stanąć przed wyborem – uciekać z niewoli czy zostać ze swoim rodakiem.
Premiery w czwartki od 31 maja o godz. 21:00 
 
  • Skarby Tutanchamona
Odkrycie przez Howarda Cartera grobowca Tutanchamona w 1922 r. trafiło na pierwsze strony gazet na całym świecie, wywołując istne szaleństwo na punkcie starożytnego Egiptu. Ale w następnych dekadach wiele z bezcennych znalezisk zniknęło w muzealnych piwnicach i archiwach w całym Egipcie. Teraz ponad 5 tysięcy artefaktów jest ponownie zebranych w Wielkim Muzeum Egipskim po raz pierwszy od czasu ich odkrycia. Wiele z nich nigdy wcześniej nie ujrzało światła dziennego, a mogą zmieniać sposób patrzenia na życie Tutanchamona.
Premiery w soboty od 16 czerwca o godz. 21:00 
 


Blok programowy „Cuda Bliskiego Wschodu”
Emisja w sobotę 2 czerwca od godz. 21:00
  • Nowy Luwr w Abu Zabi
Nad brzegiem Zatoki Perskiej znajduje się Luwr w Abu Zabi. Wewnątrz tego inspirowanego kulturą arabską muzem, zaprojektowanego przez architekta Jeana Nouvela, znajduje się ponad 400 bezcennych arcydzieł. Na jego szczycie z kolei umieszczono ważącą 7 tysięcy ton stalową kopułę – co jest zjawiskiem nietypowym nawet dla współczesnej inżynierii. Luwr w Abu Zabi to wizjonerska i ponadczasowa wizja architektury, która sama w sobie jest prawdopodobnie dziełem sztuki.
Premiera w sobotę 2 czerwca o godz. 22:00 
  • Najszybsza kolejka górska
Kingda Ka - najszybszy i najwyższy na świecie rollercoaster. Zaprojektowany jest tak, aby móc rozpędzić się od 0 do 206 km/h w 3,5 sekundy.
Emisja w sobotę 2 czerwca o godz. 21:00
  • Wyścigi konne w Dubaju
Wyobraź sobie zielony trawiasty dywan na środku pustyni. To najbardziej luksusowy konny tor wyścigowy na świecie. Ten długi na 1,6 kilometra obiekt oferuje luksusy z najwyższej półki zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.
Emisja w sobotę 2 czerwca o godz. 22:55 

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Kabel AnkaSat ANK SK-CU120 1m

Bardzo dobrej jakości koncentryczny kabel satelitarny AnkaSat ANK SK-CU120 -...

1,70 zł Więcej...

Odbiornik Golden Interstar Alpha X HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

249 zł Więcej...
reklama