reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cyfrowy Polsat ma zgodę UOKiK na przejęcie Netii

dodano: 2018-05-12 10:51 | aktualizacja: 2018-05-14 10:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: Telewizja Polsat

Cyfrowy Polsat Netia dołączy do największej polskiej prywatnej grupy medialno-telekomunikacyjnej. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę grupie Cyfrowy Polsat na przejęcie Netii. Obecnie Cyfrowy Polsat oferuje m.in. telewizję, telefon i internet, a wkrótce także nowe produkty i pakiety usług.

Netia


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Wniosek Cyfrowego Polsatu o zgodę na przejęcie Netii wpłynął do UOKiK dnia 21 grudnia 2017 roku. Działalność firm pokrywa się m.in. w zakresie usług dostępu do płatnej telewizji, internetu mobilnego oraz telefonii komórkowej.

Netia, która ma choćby infrastrukturę światłowodową w największych polskich miastach, wpisuje się w misję i cele grupy Cyfrowy Polsat. Grupa rozszerzała się w ostatnich latach o Telewizję Polsat, sieć Plus i serwis Ipla, dostarczając widzom i użytkownikom unikalną ofertę usług medialnych i telekomunikacyjnych.

Netia jest operatorem telekomunikacyjnych usług stacjonarnych; świadczy usługi telefonii przewodowej, dostępu do internetu oraz płatnej telewizji. Działa także jako wirtualny operator mobilny.

Cyfrowy Polsat na koniec marca 2018 roku miał 5,74 mln tzw. klientów kontraktowych, którzy płacą uśredniony abonament 88,7 zł miesięcznie. Klientów Netii jest około 1,2 mln. Średnio płacą 55 zł miesięcznie, ale korzystali z pakietów złożonych z mniejszej liczby usług.

Dzięki przejęciu Netii Cyfrowy Polsat chciałby umocnić swoją pozycję na rynku oraz dotrzeć do nowych klientów w wielkich miastach. Wartość rynkowa Cyfrowego Polsat to około 16,6 mld zł. Dla porównania Netia jest warta 1,8 mld zł.

Cyfrowy Polsat zapowiada, że po przejęciu Netii będzie mógł obniżyć ceny za pakiety usług i uprościć obsługę klienta.
 


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polsat Box


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Uchwyt kominowy bezinwazyjny E863M z opaską 5,0m

mocny uchwyt antenowy bezinwazyjny - obejma 5m na komin 

139 zł Więcej...

Antena sat dla TIR-a 60 cm

stalowa antena 60 cm przenośna na przyssawkę dla TIR-owców.

179 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ DUO 4K SE S2X FBC

Vu+ DUO 4K SE - najnowszy odbiornik Ultra HD 4K...

1 769 zł Więcej...