reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

„Linie podziału” w czerwcu na Epic Drama

dodano: 2018-05-14 11:36
autor: Jakub Sulisz | źródło: Epic Drama

Linie podziału Epic Drama W czerwcowej ramówce kanału Epic Drama tradycyjnie znajdą Państwo atrakcyjne nowości, jak i cały szereg znanych i cieszących się dużą popularnością wśród polskich widzów produkcji.

Linie podziału Epic Drama


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Linie podziału
Wiosna 1945 r., ostatnie chwile przed upadkiem Rzeszy. W Tannbach grupa fanatycznych nazistów przygotowuje ostatni morderczy atak na współobywateli. Wkrótce do miasta wkraczają Amerykanie, którzy ostatecznie kończą wojnę. Ale świętowanie trwa krótko, bo pojawiają się także Rosjanie. Oba mocarstwa uznają Tannbach za swoje — w efekcie możemy zobaczyć miniaturową wersję tego, czym w przyszłości będzie zimna wojna. Wojenne pokolenie powoli przekształca się w powojenne. Opisana tu historia obejmuje okres od końca wojny do budowy Muru Berlińskiego. Tannbach to miejsce zawieszone pomiędzy demokracją a komunizmem. Każdy ma tu coś do ukrycia, coś chce zmienić - albo o czymś chce zapomnieć. Każdy pragnie zacząć życie od nowa. Ten poruszający serial, oparty na prawdziwych wydarzeniach z lat 1945–1961, ukazuje życie wielu różnych ludzi: oprawców i ofiar, oportunistów, zwycięzców i przegranych, którzy przeżyli zawieruchę wojenną, aby wpaść w pułapkę nowej, często równie straszliwej zimnej wojny.
Premiera: poniedziałek 18 czerwca, godz. 21:00

Poldark - Wichry losu
Niemal siedem milionów widzów obejrzało pierwszy odcinek długo oczekiwanej drugiej serii tego niezwykle popularnego serialu. Nowa seria zdobyła duże uznanie krytyków i została uhonorowana m. in. Nagrodą publiczności Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (BAFTA). Wykonawca głównej roli, Aidan Turner, został także laureatem Breakthrough Award w czasie gali Broadcasting Press Guild Awards.
 

Rok 1790. Zamieszki i rewolucja wiszą w powietrzu. Ross Poldark musi walczyć o wolność, kiedy George Warleggan dąży do uznania go za rewolucjonistę, co oznaczałoby wyrok i egzekucję. Francis i Elizabeth są przerażeni — czy Demelza zdoła uratować Rossa przed nim samym? Tonąc w długach, Ross i Francis postanawiają połączyć siły i stworzyć nową kopalnię bez udziału Warlegganów. Ross sporo zaryzykuje, biorąc udział w desperackiej próbie przemytu. Los Poldarków w nieoczekiwany sposób zwiąże się też z doktorem Dwightem Enysem i młodą dziedziczką Caroline Penvenen. Klan musi wreszcie zakończyć konflikty i spory. Pytanie — jakim kosztem?
Premiera: niedziela 3 czerwca, godz. 21:00

Stróż prawa
Druga seria „Stróża Prawa” zdobyła nagrodę DGC Craft Award przyznawaną przez Directors Guild of Canada za wspaniałą scenografię. Do ekipy tworzącej serial dołączył znakomity scenarzysta i producent Thomas Kelly (znany m. in. jako scenarzysta serialu „Zaprzysiężeni”).

Nowy Jork, rok 1865, tuż przed zamachem na prezydenta Lincolna. W dzielnicy irlandzkich imigrantów pleni się zbrodnia, choć dowództwo miejscowej policji przejmuje twardy generał Brendan Donovan. „Potrzebujemy porządku” — grzmi Donovan, ale impulsywny detektyw Corcoran nie zgadza się na bezmyślne wykonywanie jego rozkazów i wymierza sprawiedliwość w sposób, który uważa za najlepszy - nie zawsze zgodnie z literą prawa. W drugim sezonie Corcoran robi co może, aby utrzymać spokój w mieście mimo trwającej wojny. Jednocześnie musi mierzyć się z własnymi demonami, między innymi ze zdradą swojej żony i najlepszego przyjaciela. On sam i wszyscy wokół nadal dręczą się wzajemnie, walczą i cierpią, zabijają i przebaczają, podczas gdy Nowy Jork stopniowo staje się tym niezwykłym, wielonarodowym tyglem, jakim jest do dziś.
Premiera: piątek 8 czerwca, godz. 21:00
 

Dynastia Tudorów
Druga seria „Dynastii Tudorów” była wielokrotnie nagradzana. Serial dostał m. in. Nagrodę Emmy za najlepsze kostiumy, cztery Gemini Awards (za
scenografię, dźwięk, zdjęcia i montaż) i nagrodę Canadian Society of Cinematographers. Na początku nowego sezonu serii obserwujemy króla sfrustrowanego postawą Watykanu, który odmawia zgody na anulowanie małżeństwa z Katarzyną Aragońską i poślubienie Anny Boleyn. Pragnienie Henryka ma wiele źródeł — są wśród ich próżność, namiętność, odważny indywidualizm, ale pierwsze skrzypce gra nieokiełznana ambicja i chęć spłodzenia syna, dziedzica i kontynuatora dynastii Tudorów. Jeśli nie będzie miał syna, to jego linia skończy się na nim — i przepadną wszystkie związane z nią ambicje i plany. Ale to pragnienie to nie wszystko: Henryk, inspirowany pismami i reformatorskim zapałem
niemieckiego teologa Marcina Lutra, występuje przeciwko Kościołowi katolickiemu w jego własnej grze i oznajmia, że będzie zarówno władcą świeckim, jak i duchowym przywódcą kościoła w Anglii. Angielska reformacja łączy zatem osobiste i polityczne ambicje króla-rewolucjonisty.
Premiera: piątek 15 czerwca, godz. 22:00

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Inteligentny kabel 3m iHDMI

Kierunkowy kabel HDMI-HDMI dł. 3m - dobrze działa z dekoderami...

229 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX502 Combo

Odbiornik HD Combo (DVB_S2/DVB-T2) PVR Ready marki Opticum wyposażony w...

249 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...
reklama