reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Nie zabiorą licencji rosyjskiej RT w Wielkiej Brytanii

dodano: 2018-05-14 11:37 | aktualizacja: 2018-05-14 12:43
autor: Jerzy Kruczek | źródło: The Daily Telegraph

RT Russia Today RT (wcześniej Russia Today), telewizja informacyjna finansowana przez Rosję, oskarżana o działanie jako platforma propagandy prokremlowskiej, jednak nie straci brytyjskiej licencji od Ofcomu za atak na Skripala w Salisbury. Ofcom stwierdził, że byłoby to „niewłaściwe" przy podejmowaniu decyzji o działaniu kanału w celu rozważenia działań zagranicznych rządów.

Russia_today_RT_logo_760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Decyzja zapadła po tym, jak Ofcom po ataku na Skripala zdecydował się, że przeglądnie licencję RT po wstępnej deklaracji premier Theresy May, że „jest wysoce prawdopodobne", że Moskwa była odpowiedzialna za otrucie byłego szpiega i jego córki.

Sprawdzenie Ofcomu nastąpiło po apelach brytyjskich posłów o odebranie licencji RT w Wielkiej Brytanii. Tom Tugendhat, przewodniczący komisji ds. spraw zagranicznych, określił RT mianem „wrogiego agenta" prowadzącego „wojnę informacyjną".

W publicznym oświadczeniu Ofcom powiedział, że ostrzegł ANO TV Novosti, posiadacza brytyjskich licencji telewizyjnych RT, w piśmie:
 

- Jeżeli brytyjskie organy śledcze ustalą, że państwo rosyjskie bezprawnie działało w Wielkiej Brytanii, uważalibyśmy to za istotne dla naszego stałego obowiązku upewnienia się, że działanie RT w Wielkiej Brytanii jest odpowiednie.

Władze Wielkiej Brytanii i Ofcom teraz szczególnie przyglądają się programom RT. Jeśli kanał naruszy brytyjskie prawo to może się spodziewać, że w końcu straci licencję.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena TechniSat Satman 850 Smiley alu + adapter 40mm

Niemiecka, aluminiowa antena podświetlana firmy TechniSat o nazwie Satman 850...

540 zł Więcej...

Odbiornik Opticum HD AX 410

Najtańszy dekoder cyfrowy HDTV marki Opticum do współpracy z kartami...

129 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama