reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
 • Zaloguj

„Tajemnice mundialu” w czerwcu na History

dodano: 2018-05-14 12:29
autor: Jakub Sulisz | źródło: History

Tajemnice mundialu History W czerwcu zapraszamy wszystkich fanów futbolu na nowy polski program „Tajemnice mundialu”, w którym legendy polskiej piłki nożnej wrócą wspomnieniami do występów Polaków na poprzednich mundialach. W ramach wydarzenia telewizyjnego History of footbalI porównamy najzdolniejszych piłkarzy (tych współczesnych oraz tych sprzed lat) w programie „Najwięksi piłkarze wszech czasów”, a także uchylimy rąbka tajemnicy dotyczącej pracy trenera w programie „Ojcowie chrzestni futbolu”. Na kanale H2 zapraszamy do oglądania nowego programu „Na tropie gigantów”, a także nowych odcinków „Największych tyranów historii”.

Tajemnice mundialu History


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Tajemnice mundialu
Michał Pol i Przemysław Rudzki oraz legenda dziennikarstwa sportowego Stefan Szczepłek (dziennik Rzeczpospolita) rozmawiają z trenerami, zawodnikami i ekspertami o Mundialach, na których występowali Polacy. Razem z zaproszonymi do studia gośćmi, prowadzący zastanowią się nad tym, który moment, decyzja trenera czy zawodnika były kluczowymi dla polskiej reprezentacji w turniejach.
 • Odcinek 1: 1974 RFN (gość specjalny: Andrzej Strejlau)
 • Odcinek 2: 1978 Argentyna (gość specjalny: Jacek Gmoch)
 • Odcinek 3: 1982 Hiszpania (gość specjalny: Stefan Majewski)
 • Odcinek 4: 1986 Meksyk (gość specjalny: Dariusz Dziekanowski)
 • Odcinek 5: 2002 Korea/Japonia (gość specjalny: Piotr Świerczewski)
 • Odcinek 6: 2006 Niemcy (gość specjalny: Michał Żewłakow)
 • Odcinek 7: Mundialowe tajemnice komentatora (gość specjalny: Dariusz Szpakowski)
Codziennie od 28 maja o 22:00 w History
 

Najwięksi piłkarze wszech czasów
Porównanie najwybitniejszych zawodników sprzed lat i z dnia dzisiejszego, którego celem jest ustalenie raz na zawsze, komu w tym gronie naprawdę należy się miano najlepszego. Każde pokolenie ma oczywiście własne zdanie na ten temat. Dla starszych kibiców najznakomitszymi piłkarzami w historii byli Pele, Puskas, Eusebio, Di Stefano, Charlton. Dla młodszych liczą się przede wszystkim Cristiano Ronaldo i Lionel Messi. A wielka rzesza niezdecydowanych wskaże jeszcze na przykład takie nazwiska jak Maradona, Zidane, Gullit czy Van Basten. W tym cyklu z udziałem panelu ekspertów, czyli dawnych uczestników i zdobywców tytułu Mistrza Świata, odwołamy się do zimnej statystyki z domieszką romantyzmu i namiętności, by jednoznacznie odpowiedzieć na to najbardziej nurtujące wszystkich pytanie. Producentem jest Goalhanger Films. 
 • Odcinek 1: Ronaldo kontra Messi 
 • Odcinek 2: Pele kontra Maradona 
 • Odcinek 3: Zidane kontra Platini
 • Odcinek 4: Beckham kontra Bale
 • Odcinek 5: Klinsmann kontra Van Basten
Codziennie od 4 czerwca o 22:00 w History
 

Ojcowie chrzestni futbolu
Pięć znakomitych filmów dokumentalnych, które zaglądają w umysły najwybitniejszych i najbardziej szanowanych trenerów na świecie. Widzowie poznają szczegóły niezwykłych karier tych supergwiazdorów światowego sportu – którzy często zaczynali przygodę z piłką jako stosunkowo przeciętni zawodnicy. Intymny i szczery portret każdego z pięciu tytanów nowoczesnej piłki nożnej ukaże ich osiągnięcia zarówno na boisku, jak i poza nim, z bogatym wykorzystaniem materiałów archiwalnych oraz wywiadów z piłkarzami i ludźmi, którzy znają ich najlepiej. 
 • Odcinek 1: Louis Van Gaal  
 • Odcinek 2: Claudio Ranieri 
 • Odcinek 3: Sven Goran Eriksson 
 • Odcinek 4: Roy Hodgson 
 • Odcinek 5: Gerard Houllier
Codziennie od 2 czerwca o 21:00 w History

Na tropie gigantów
Kilka lat temu dwaj ciężko pracujący kamieniarze Bill i Jim Vieira natknęli się w lasach Massachusetts na coś, co miało na zawsze odmienić ich życie – i być może zmieni dzieje ludzkości. Bracia Vieira odkryli kompleks zaawansowanych kamiennych budowli i tuneli, które mogą być pozostałością po zaginionej cywilizacji nigdy niewspominanej w podręcznikach historii. Dalsze badania przyniosły jeszcze bardziej niesamowite odkrycie: tę nieznaną cywilizację stworzyła rasa olbrzymich humanoidów, którzy kiedyś zamieszkiwali Amerykę Północną. W „Na tropie gigantów” wraz z braćmi Vieira odwiedzamy sekretne komory, podziemne tunele i tajemnicze kurhany, poszukując choć jednej kości, jednego włosa czy fragmentu DNA, który by pozwolił wyjaśnić ten zagadkowy rozdział w historii Ameryki.
W czwartki, od 7 czerwca o 21:00 w H2
 

Najwięksi tyrani historii
Adolf Eichmann żałował, że nie udało mu się zabić więcej Żydów. Czyngis-chan zamordował więcej ludzi niż Hitler i Stalin razem wzięci. Pol pot manipulował dziećmi, by zrobić z nich bezwzględnych morderców a Iwan Groźny gwałcił kobiety i rzucał je niedźwiedziom na pożarcie. Program „Najwięksi tyrani historii” ukaże okrucieństwo najbardziej znienawidzonych tyranów w historii. 

Harmonogram odcinków w czerwcu: 
 • „Piotr I Wielki” – 4 czerwca o 21:00 
 • „Adolf Eichmann” – 11 czerwca o 21:00 
 • „Ceausescu” – 18 czerwca o 21:00 
 • „Iwan IV Groźny” – 25 czerwca o 21:00


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Propozycje


Informacje
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

SAT Kurier - 3-4/2023 wersja elektroniczna

Elektroniczna wersja SAT Kuriera 3-4/2023

12 zł Więcej...

Miernik FindSAT VF-6800 PRO Combo (WS-6944P) DVB-S/S2/T/T2/C2

Miernik dla pomiarów cyfrowych sygnałów satelitarnych DVB-S/S2, DVB-T/T2, DVB-C/C2 w...

419 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5520) EVOBOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...