reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Cisco rezygnuje z reklam na YouTube

dodano: 2018-05-13 21:32
autor: Jerzy Kruczek | źródło: Reuters

Cisco Amerykański koncern Cisco Systems usunął wszystkie swoje reklamy z YouTube ze względu na obawy przed ich pojawianiem przy nieodpowiednich treściach wideo. Poinformowała o tym 10 maja na firmowym blogu Karen Walker, dyrektor ds. marketingu Cisco.

Cisco


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W blogu, który ostatecznie został usunięty z witryny Cisco, podano, iż firma nie chce, aby jej reklamy „przypadkowo znalazły się w niewłaściwym miejscu, takim jak strumień wideo z kontrowersyjnymi treściami”. Dodano, że Cisco nadal będzie korzystać z YouTube jako platformy do udostępniania firmowych treści wideo.

Firma Alphabet Inc. należąca do Google, która jest właścicielem YouTube, poinformowała, że ​​nawiązała współpracę z reklamodawcami, aby wprowadzić odpowiednie zmiany w tym zakresie.
 

- Nawiązaliśmy współpracę z reklamodawcami, aby wprowadzić istotne zmiany w sposobie zarabiania na YouTube za pomocą bardziej rygorystycznych zasad, lepszych kontroli i większej przejrzystości. Zależy nam na kontynuowaniu tego dialogu i poprawieniu pewnych kwestii - powiedział agencji Reutera rzecznik Google.

Działania Cisco są następstwem raportu CNN opublikowanego w kwietniu, zgodnie z którym reklamy ponad 300 firm, w tym Cisco, pojawiały się na ekstremistycznych kanałach na YouTube. Zatem firmy te mogły nieświadomie wspomagać finansowo niektóre z tych kanałów poprzez reklamy, wynika z raportu CNN.

Cisco nie udzielił komentarza na temat usunięcia blogu ze swojej strony internetowej.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii TV w sieci


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision Lite

Modulator cyfrowy DVB-T HD Edision. Pozwala na konwersję sygnału video...

590 zł Więcej...

Moduł AstonCrypt 2.26 (Seca) CI - używany

Moduł dostępu warunkowego typu CI dla systemu Seca-MediaGuard (Nagra MA)...

199 zł Więcej...
reklama