reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Microsoft zainteresowany Netfliksem?

dodano: 2018-05-14 15:46
autor: Anita Kaźmierska | źródło: CNBC

Netflix Microsoft przymierzy się do kupna Netfliksa, aby wejść w biznes streamingowy, przewiduje Porter Bibb, analityk mediów z ponad 40-letnim doświadczeniem. Nie podał jednak, kiedy jego zdaniem twórca Windowsa miałby złożyć taką ofertę.

Netflix


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

- Przenoszą się tak szybko, jak tylko mogą, do biznesu w chmurze - powiedział o Microsofcie Porter Bibb w programie „Squawk Box” CNBC. - Sądzę, że Netflix zostanie przejęty przez Microsoft, który obecnie nie ma żadnych praw do treści.

Cena akcji Netfliksa, o wartości rynkowej prawie 142 mld dol., skoczyła w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy o ponad 100 proc. Netflix może wydawać się dość dziwnym celem Microsoftu, ale obserwator rynku Jim Cramer z CNBC już uprzednio powiedział, że zasoby finansowe Microsoftu mogłyby pozwolić Netfliksowi na wystawianie za treści dużych czeków hollywoodzkim studiom telewizyjnym i filmowym. Netflix podał w swoim najnowszym raporcie kwartalnym, że spodziewa się w tym roku przeznaczyć na produkcję i kupno treści od 7,5 mld do 8 mld dol.

Microsoft, którego wartość rynkowa wynosi 739 mld dol., odnotował wzrost ceny akcji po ogłoszeniu wyników za pierwszy kwartał, napędzanych biznesem w chmurze. Akcje Microsoftu zyskały w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy prawie 40 proc.

Fuzja Microsoftu i Netfliksa idealnie wpasowałaby się w całą serię planowanych ostatnio przejęć. Przykładowo The Walt Disney chce kupić 21st Century Fox, podobnie jak Comcast (w przypadku tego drugiego - o ile rząd zatwierdzi ofertę AT&T na przejęcie Time Warner). Zdaniem Bibba, bardziej prawdopodobna jest transakcja The Walt Disney i 21st Century Fox, ponieważ Rupert Murdoch chce połączyć swoje dziedzictwo właśnie z Disneyem, a poza tym „wcale nie chce całej tej kasy” (Comast zamierza zapłacić środkami pieniężnymi a nie akcjami).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Tivusat: karta + CAM w UHD

Karta Tivusat z modułem CAM DigiQuest. Umożliwia oglądanie włoskiego pakietu...

590 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X

Octagon SF8008 Combo UHD 4K S2X - nowy odbiornik UHD...

550 zł Więcej...

Player+ BOX z pakietem MAX na 90 dni

Player+BOX to urządzenie pozwalające na odbiór treści za pomocą usługi...

199 zł Więcej...
reklama