reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

27-latek z Rosenheim dostarczał piracki sygnał

dodano: 2018-05-14 21:43
autor: HP | źródło: wasserburger-stimme.de

Cardsharing_stop_SK_360px.jpg Już rok trwa dochodzenie specjalistów od  cyberprzestępczości w Niemczech i wyspecjalizowanych prokuratorów z Bawarii przeciwko 27-latkowi z Rosenheim, który nielegalnie dostarczał płatne kanały telewizyjne stronom trzecim. Do tej pory zidentyfikowano ponad 500 klientów, którzy korzystali z tych nielegalnych usług. Co ciekawe, wśród nich jest także kilka przedsiębiorstw komercyjnych.

cardsharing card sharing piractwo


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Oskarżony dostarczał kanały telewizyjne bez płacenia jakiegokolwiek abonamentu dla dostawców płatnej telewizji. Darmowa oferta była na tyle kusząca, że nawet w Niemczech znajdywała chętnych. Cena była znacznie niższa niż oficjalna opłata za abonament. Zgłoszone do tej pory szkody wynoszą około 250 tys. euro na poczet strat dostawców płatnej telewizji.

Piracka działalność przestępcza odbywa się za pośrednictwem tzw. serwerów cardsharingu do udostępniania kart. Są one nie tylko w Niemczech, ale także w sąsiednich krajach europejskich. Do odbioru klienci otrzymują od piratów przeprogramowany odbiornik lub dekoder IPTV, przy pomocy którego możliwy jest nielegalny odbiór.

We wtorek 8 maja na szeroką skalę odbyła się operacja przeszukania pod patronatem ZCB i KPI Rosenheim, o czym można było poinformować dopiero teraz ze względów bezpieczeństwa. Przeszukania odbyły się w 3. domach i 13. firmach w rejonie Bawarii i Baden-Württemberg.

W Niemczech skonfiskowano 5 serwerów, a 4 serwery zostały przejęte przez policję w innych krajach europejskich (Austria, Francja, Holandia).

Znaleziono liczne dowody rzeczowe, w tym 135 odbiorników, 10 systemów komputerowych i 40 telefonów komórkowych oraz dużą ilość interesujących danych powyżej 50 TB. Ocena tego materiału potrwa kilka miesięcy.

Do przeszukań użyto około 50 policjantów i 14 ekspertów kryminalistycznych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Streaming


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter SCR GT-Sat GT-S3DCSS24 + 3 SAT Legacy

Rewolucja w instalacjach antenowych - cyfrowy konwerter hybrydowy - LNB...

399 zł Więcej...

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...

Odbiornik Octagon SX88+ HEVC HD Multistream

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem, dźwiękiem E-AC3...

319 zł Więcej...
reklama