reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Milioner Bolloré właścicielem 24% akcji Vivendi

dodano: 2018-05-15 15:16 | aktualizacja: 2018-05-15 23:49
autor: Janusz Sulisz | źródło: adtv/TS

Bollore_vincent_vivendi_360px.jpg Miliarder Vincent Bolloré nabył ponad 14 proc. koncernu medialnego Vivendi, który jest właścicielem Canal+ Group, czyli pośrednio platformy nc+. Zgodnie z dokumentami rejestracyjnymi Vincent Bolloré wydał ponad 1,5 mld euro na zakup akcjiw 19 osobnych transakcjach w celu zwiększenia swojego udziału z 20,5 proc. do ponad 24 proc., które ma obecnie.

vivendi_paris_office760px.jpg


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Pamiętać należy, że francuskie zasady inwestora zapewniają podwójne prawo głosu ustalonym akcjonariuszom, co oznacza, że grupa Bolloré ma teraz skuteczną kontrolę na każdym zgromadzeniu akcjonariuszy Vivendi. Jednak nie przekroczył progu 30 proc., który wymagałoby od niego złożenia pełnej oferty na pozostałe akcje Vivendi, by przejąć pełną kontrolę nad spółką, co nie oznacza, że w przyszłości tak się nie stanie.

Przypomnieć warto, że 19 kwietnia 2018 r. Vincent Bolloré niespodziewanie zrezygnował ze swojej roli przewodniczącego Vivendi i wyznaczył swojego syna Yannicka, aby go zastąpił. Vincent Bolloré zachował jednak swoją siedzibę administracyjną w Vivendi i pozostaje głęboko zaangażowany w kierowaniu firmą.

Tydzień później pojawiły się informacje, że Vincent Bolloré był przesłuchiwany w sprawie zarzutów korupcji w Afryce Zachodniej. Nie ma to większego wpływu na działanie Vivendi czy Canal+. 

17 maja 2018 r. grupa medialna Vivendi ogłosi wyniki I kwartału - wtedy też poznamy wyniki Canal+ Group i platformy nc+ .

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Antena Famaval 100LH grafit

Portugalska antena podświetlana firmy Famaval 100LH - 100cm, do odbioru...

120 zł Więcej...

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...

Antena DVB-T NeoHD LTE

Antena zewnętrzna do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T/T2 oraz programów...

89 zł Więcej...
reklama