reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

UPC: Internet 1 Gb/s jeszcze w 2018 roku

dodano: 2018-05-14 17:47 | aktualizacja: 2018-05-16 15:55
autor: Anita Kaźmierska | źródło: UPC Polska

Robert Redeleanu Dostęp do gigabitowej sieci, modem Connect Box, system Smart WiFi wraz z Boosterami oraz aplikacją Connect App to nowości, jakie zapowiada sieć UPC Polska.

Robert Redeleanu


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
UPC Polska poinformowało, że dziś obejmuje zasięgiem superszybkiego internetu i telewizji cyfrowej ponad 3,3 mln mieszkań. W ciągu ostatniej dekady prędkość internetu oferowana przez tę sieć wzrosła ponad siedemnastokrotnie, do 500 Mb/s. Prędkość tę wprowadzono w ubiegłym roku wraz z rebrandingiem oraz nową ofertą Happy Home. Sukcesywnie zwiększana była też średnia prędkość internetu, z której korzysta dziś ponad 1 mln klientów UPC. W ciągu ostatnich 5 lat wzrosła ona trzykrotnie, do 130 Mb/s na koniec pierwszego kwartału 2018 roku.

Te zmiany to, jak informuje UPC, efekt prowadzonych od wielu lat inwestycji w rozwój infrastruktury światłowodowej, odpowiadającej na takie wyzwania przyszłości, jak dynamicznie rosnąca konsumpcja danych internetowych: wideo i cyfrowej rozrywki, Internetu rzeczy (IoT). Według prognoz firmy Analysys Mason, liczba przesyłanych miesięcznie danych przez klientów szybkich sieci internetowych tylko w regionie CEE wzrośnie dwukrotnie, z obecnych 101 GB do 210 GB miesięcznie w roku 2022. Natomiast liczba urządzeń podłączonych do internetu, jak prognozuje Cisco, wzrośnie do 27 mld w roku 2021 z 17 mld w roku 2016.

Zdaniem analityków ADL, stosowana przez Liberty Global i UPC technologia DOCSIS 3.1, obok FTTH i 5G, jest jednym z filarów budowy nowoczesnych sieci światłowodowych, które pozwolą sprostać wyzwaniom przyszłości w zakresie transmisji danych. Implementowana właśnie w Polsce DOCSIS 3.1 oferuje dziś techniczne możliwości przesyłu danych aż do 10 Gb/s. Dzięki temu UPC Polska będzie mogło zaoferować w tym roku klientom prędkość 1 Gb/s. Wraz z nią wprowadzi także innowacyjne rozwiązania. Będzie to kolejna wersja modemu Connect Box, z którego obecnie korzysta ponad 430 tys. klientów w Polsce, wsparta systemem Smart WiFi, który automatycznie optymalizuje parametry sieci WiFi, zapewniając jak najlepszą jakość transmisji. Dodatkowym rozwiązaniem są Boostery, które pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszego zasięgu sieci WiFi w większych mieszkaniach, a przede wszystkim domach. Uzupełnieniem jest aplikacja Connect App, której wprowadzenie umożliwi łatwiejsze zarządzanie siecią domową WiFi. Wszystkie powyższe rozwiązania są częścią GIGAYear, planu UPC Polska utrzymania pozycji lidera jakości oferowanego internetu i rozwiązań cyfrowych na polskim rynku.
 

Dzięki nowej ofercie produktów UPC Polska ma wszystko, czego potrzeba, aby być numerem jeden w branży Internetu i rozrywki na polskim rynku. Firma w Polsce będzie drugim, po Niemczech, operatorem z grupy Liberty Global, oferującym w tym roku gigabitowe prędkości i innowacyjne rozwiązania, podnoszące jakość domowego WiFi i przenoszące dostęp do cyfrowej rozrywki na wyższy poziom

- powiedział Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Polskie kablówki


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...

Antena Fuba DAA 850 ceglasta

Fuba DAA 850 to profesjonalna, włoska antena offsetowa. Łatwa w...

429 zł Więcej...

Odbiornik VU+ ZERO Black

VU+ ZERO - najnowszy model firmy VU+ na Linuksie z...

399 zł Więcej...
reklama