reklama
reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

BLOG: Po co Polsatowi nowe kanały tematyczne?

dodano: 2018-05-16 17:49
autor: Daniel Gadomski | źródło: satkurier.pl

Telewizja Polsat Telewizja Polsat znowu stawia na ilość. Ilość kanałów tematycznych, bo jak informują Wirtualne Media, złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wniosek o przyznanie koncesji dla stacji Polsat Rodzina.

Polsat News


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
W ramówce Polsatu Rodzina znajdą się filmy, seriale, dokumenty i programy rozrywkowe. Wszystko z myślą o polskich rodzinach. Być może zobaczymy więc po raz kolejny „Rodzinę zastępczą”, „Świat według Kiepskich” czy „Miodowe lata”. Internauci podejrzewają, że jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o kolejny kanał powtórkowy. Stare i dobrze znane produkcje oglądają się nieźle, a można przy okazji zarobić na reklamach. Zbliżony Super Polsat miał w kwietniu br. 0,87 proc. udziału w rynku telewizyjnym (dane Nielsen Audience Measurement za Wirtualnymi Mediami).

Ciekawszy może być kanał Polsat Games, który będzie poświęcony rynkowi gier i e-sportowi. Oby nie skończyło się jak z kanałem Hyper+ uruchomionym w 2001 roku i zamkniętym trzynaście lat później. Najpierw stacja pokazywała programy o nowościach w branży. Z czasem pokazywała powtórki o premierach sprzed paru lat. Wydaje się, że w dobie smartfonów i wszechobecnego internetu fani gier komputerowych szukają informacji na ich temat w sieci a nie w telewizji. Zdarzają się jednak kampanie reklamowe gier komputerowych w kanałach tematycznych. Być może Polsat Games liczy na zarabianiu na producentach gier. Pytanie czy oba kanały na pewno powstaną. Mieliśmy już mieć Polsat Film 2 i w temacie cisza. Tymczasem pojawiają się nowe zapowiedzi. W sierpniu mają bowiem rozpocząć nadawanie dwa kanały sportowe telewizji Zygmunta Solorza-Żaka dedykowane Lidze Mistrzów - Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2.

Aktualnie Polsat posiada w swoim portfolio 29 kanałów. TVN, Scripps, Eurosport i Discovery - 24. Z kolei TVP jest nadawcą 13 kanałów dostępnych w całej Polsce i 16 regionalnych wersji TVP3. Polsat wygrywa w zestawieniu, ale to mało innowacyjne podejście. W kolejnych latach istotniejsza niż liczba może być umiejętność złowienia młodych odbiorców w internecie, którzy będą skłonni płacić za treści na żądanie. Raczej nie za stacje typu kojarzącą się dość konserwatywnie Polsat Rodzina. Być może to jednak sposób na dotarcie do rządzących.

W tle mamy „wojnę” Cyfrowego Polsatu z Ministerstwem Finansów. Resort przekonuje, że grupa powinna zapłacić do budżetu 65 mln zł, a kwota ta może wzrosnąć nawet do 100 mln. Zastrzeżenia dotyczących rzekomo zaległych podatków Polkomtela dotyczą też bowiem różnych lat.
 

– Chcielibyśmy podkreślić, że prawie 300 mln złotych to suma, która została realnie zapłacona przez Grupę Cyfrowy Polsat i można ją znaleźć w naszym sprawozdaniu finansowym w Skonsolidowanym Rachunku Przepływów Pieniężnych w rubryce „Podatek dochodowy zapłacony” – poinformowała spółka w oświadczeniu.

„Gazeta Wyborcza” zwraca uwagę, że Solorz może chcieć się pozbyć udziałów w Zespole Elektrowni Pątnów Adamów Konin. Nabywcą może być właśnie skarb państwa. Ostatnia decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie zgody na przejęcie Netii przez Cyfrowy Polsat pokazuje, że grupa Polsatu jak chce, to potrafi się dogadać z otoczeniem PiS-u. Rządzących mogą jeszcze bardziej udobruchać ostatnie zmiany w Polsat News i "Wydarzeniach" Polsatu. Przed miesiącem sympatyzująca z PiS-em Dorota Gawryluk została dyrektorem informacji i publicystyki Polsatu. Część dyrektorów o innych poglądach miała trafić do innej części koncernu. Serwisy informacyjne Polsatu i programy publicystyczne mają łagodniej patrzeć na rządzącą partię.

Być może Polsat Rodzina to kolejny pomysł na poprawę notowań w rządzie. Może wpisywać się w klimat prorodzinnego państwa PiS, którego znakiem rozpoznawczym są programy typu Rodzina 500 Plus. Kanał mógłby pokazywać np. materiały o zadowolonych z działania programu. Trudno bowiem wytłumaczyć sens uruchamiania kolejnego kanału powtórkowego. Zwłaszcza, że Polsat wyścig na ilość i tak wygrywa.


Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Daniel Gadomski


reklama
reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Televes

Podwójny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

79 zł Więcej...

Antena sat kempingowa 60 cm ze statywem

stalowa antena 60 cm przenośna ze statywem

219 zł Więcej...

Uchwyt do krokwi pod rynnę

Uchwyt do krokwi pod rynnę

189 zł Więcej...