reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Duma Państwowa chce telewizji o zdrowiu

dodano: 2018-05-20 19:41
autor: RO | źródło: telesputnik.ru

Duma Państwowa Rosja Duma Państwowa, izba niższa rosyjskiego parlamentu, zaproponowała utworzenie nowego kanału promującego zdrowy styl życia pod nazwą Zdorowje, pisze „Gazeta Parlamentarna”. Pierwszy zastępca przewodniczącego Komitetu Dumy Państwowej ds. edukacji i nauki Giennadij Oniszczenko uważa, że taki kanał powinien powstać z budżetu federalnego, a reklama w nim musi być zabroniona.

Rosja


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Jeżeli postawimy sobie za cel wejście do grona krajów, w których średnia długość życia przekracza 80 lat, to musimy nauczyć ludność dbać o swoje zdrowie i podnieść kwestię utworzenia kanału Zdorowje. W tym miejscu będzie można umiejętnie i interesująco mówić o korzyściach płynących ze zdrowego stylu życia

- cytuje słowa deputowanego „Gazeta Parlamentarna”.


Giennadij Oniszczenko powiedział, że nowy projekt powinien działać zgodnie z analogią kanału Rossija K. Najważniejsze jest, aby nie było reklam komercyjnych. Jeżeli taki zakaz nie zostanie przewidziany, to widzowie nie obejrzą niczego oprócz spotów firm farmaceutycznych.

Polityk zaznaczył, że nie powinno być problemów z wyodrębnieniem funduszy na taki projekt. Mniej pieniędzy przeznacza się na kulturę niż na opiekę zdrowotną, a kanał telewizyjny Rossija K (dawniej Kultura) jest nadal rozwijany.

Co warte jest uwagi, projekt o nazwie Zdorowje już działa w Rosji. Tej nazwy używa od 1 marca 2018r. po rebrandingu kanał Tonus.

Źródło: telesputnik.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Nowe kanały


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Mini PC Android HiMedia Q30

Mini PC na systemie Android 7.0 Nougat z procesorem 4...

399 zł Więcej...

Konwerter Twin Inverto Black Ultra

Nowy, podwójny konwerter Inverto IDLB-TWNL40-ULTRA-OPP o wsp. szumów 0,2dB z...

89 zł Więcej...

Konwerter Quad Televes

Poczwórny konwerter Universal Twin hiszpańskiej firmy Televes o współczynniku szumów...

99 zł Więcej...
reklama