reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

SES testuje audio AC-4 na UHD z 19,2°E FTA

dodano: 2018-05-21 16:47
autor: Jacek Grzeszczak | źródło: satkurier.pl

SES UHD Astra Posiadacze odbiorników Ultra HD mają okazję przeprowadzić ciekawe testy odbioru. Do serwisu SES UHD Demo Channel emitowanego w postaci nieszyfrowanej z pozycji 19,2°E od kilku dni realizowane są testy emisji dźwięku jednocześnie w E-AC-3 oraz na drugiej ścieżce audio także w najnowszym standardzie od Dolby: AC-4.

Dolby AC-4 AC4


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Dotychczas na satelicie było trudno o przekaz AC-4 do testów, ale warto odnotować, że testy AC-4 były już realizowane w Polsce - w naszym DVB-T przez operatora EmiTel w ramach lokalnego multipleksu naziemnego TVS, o czym portal satkurier.pl informował we wrześniu ubiegłego roku.

Testy na satelicie umożliwiają teraz szerokie eksperymenty zarówno posiadaczom odbiorników Ultra HD, jak i nowych telewizorów UHD. Jeśli AC-4 jest wspierany, to odbiornik lub TV powinien wskazywać obecność drugiej ścieżki audio oraz oczywiście po jej wybraniu uruchomić audio.

Zapraszamy czytelników do dzielenia się informacjami w komentarzach, czy druga ścieżka audio jest dostępna i dźwięk z niej działa na posiadanym TV lub odbiorniku.

Dźwięk w E-AC3 jest emitowany w stereo z przepływnością 96 kbit/s, AC-4 ma jeszcze niższą przepływność, ok. 80 kbit/s i jest to z pewnością celowe, gdyż AC-4 ma oferować jeszcze lepsze możliwości kompresji. Test może mieć na celu pokazanie tego w praktyce, że przy niższej przepływności oferowana jakość dźwięku jest nadal świetna.

Parametry techniczne:
Astra 1L (19,2°E)
tp. 35 (10,995 GHz, pol. H, SR: 22000, FEC: 5/6; DVB-S2/8PSK)

ID: SES UHD Demo Channel
PID V: 511 (HEVC/UHD)
PID A: 512 (deu, E-AC3), 513 (deu, AC-4)
PID PCR: 511
SID: 1
PID PMT: 97
Provider: SES
Kodowanie: brak (FTA)

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii 4K


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

DJI Osmo Pocket

1 550 zł Więcej...

Konwerter Unicable II Inverto 32 tunery (5278) ULTRABOX

Konwerter Unicable II marki Inverto pozwala na jednoprzewodową (szeregową) transmisję...

219 zł Więcej...

Matrix HDMI 4x2 4K

Rozdzielacz, przełącznik HDMI: 4 wejście - 2 wyjścia (zgodny z...

390 zł Więcej...
reklama