reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Ofcom otwiera 3 nowe śledztwa przeciwko RT

dodano: 2018-05-21 18:18
autor: RO | źródło: tass.ru

RT Brytyjski regulator Ofcom wszczął trzy nowe dochodzenia w sprawie rosyjskiej telewizji informacyjnej RT. Chodzi o zbadanie wiadomości wyemitowanych 26 kwietnia i 4 maja, a także programu dyskusyjnego „Crosstalk” z 20 kwietnia. Wcześniej regulator medialny zainicjował 7 innych śledztw, podejrzewając nadawcę o naruszenie obiektywizmu po głośnych wydarzeniach w Salisbury May.

RT Russia Today


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Rozpoczęliśmy trzy nowe śledztwa w temacie bezstronności informacji i programów o bieżących wydarzeniach, pokazywanych przez RT

- zawiadomiła dziennikarza TASS przedstawicielka brytyjskiego resortu.

Jak wyjaśniono na stronie regulatora, dochodzenie zostaje wszczęte w przypadku, jeśli Ofcom ma podejrzenia, że nadawca albo dostawca usług narusza regulamin, zasady, warunki licencji lub inne wymogi prawne. Obsługa prasowa Ofcom dodała, że w programie „Crosstalk” regulatora zainteresowała kwestia omówienia polityki zagranicznej USA w Syrii. W programach informacyjnych uwagę zwróciły tematy poświęcone nacjonalizmowi, nazizmowi i nastawieniu do Cyganów na Ukrainie. Drugą sprawą był ukazany proces frackingu w Wielkiej Brytanii.

W połowie kwietnia Ofcom wszczął 7 dochodzeń wobec kanału RT, podejrzewając o naruszanie zasad obiektywizmu po ataku bronią chemiczną 4 marca w Salisbury May na byłego agenta GRU Siergieja Skripala i jego córkę Julię. Od momentu incydentu w Salisbury przeciwko stacji telewizyjnej w Wielkiej Brytanii zainicjowano 10 dochodzeń – tyle samo, ile w ciągu ostatnich 11 lat. Biorąc pod uwagę wszczęte pod koniec 2017r. dochodzenie z powodu show, które prowadzi były pierwszy minister Szkocji Alex Salmond, to ilość dochodzeń wynosi 11.

Źródło: tass.ru

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Telewizja


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Konwerter Twin Triax TTW 006

Nowy, podwójny konwerter Triax TTW 006 o wsp. szumów 0,3dB...

69 zł Więcej...

Złącze F Cabelcon samokompresyjne

Specjalne złącze samokompresyjne dla kabla satelitarnego. Złącze to zostało tak...

2,50 zł Więcej...

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...
reklama