reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Batumi, ech Batumi: Gdzie te herbaciane pola?

dodano: 2018-05-14 23:17 | aktualizacja: 2018-05-22 16:05
autor: Janusz Sulisz | źródło: podrozezantena.pl

Gruzja Batumi antena MagtiSat Batumi to stolica Adżarii, jednego z bogatszych i bardziej rozwiniętych regionów Gruzji, miasto i port z rafinerią położone na wybrzeżu Morza Czarnego, około 17 km na północ od granicy tureckiej. Batumi jest jednak znane w Polsce z piosenki zespołu Filipinki z 1963 r., która zdobyła popularność w krajach socjalistycznych - wstawiliśmy nawet wideo z tą piosenką.

Gruzja Batumi


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.

Television of Ajara
Udało nam się być pod skromnym budynkiem w Batumi, który okazał się siedzibą telewizji Ajara, czyli najważniejszą, regionalną stacją gruzińską, która jest też znana Polakom z odbioru z satelity Hot Bird - 13°E (od 2009 r. już nie ma tej stacji na 13°E). Teraz niekodowany sygnał (FTA) tej stacji jest tylko na satelicie Azerspace 1 - 46°E z częstotliwości 11,095 GHz, pol. H, a także w wersji kodowanej w gruzińskiej platformie MagtiSat z pozycji 31,5°E. Gruzińskie stacje jakiś czas temu były też na satelitach Turksat, ale ostatnio kanały FTA są wyłącznie na pozycjach 36°E i 46°E, a do tego kodowana w Bulcrypt gruzińska platforma MagtiSat, która korzysta z 4 transponderów satelity Astra 5B - 31,5°E.
 
Antena gruzińskiej platformy MagtiSat
Antena MagtiSat przybita do drzewa!

Anten satelitarnych w bród
Liczba anten satelitarnych na budynkach w Batumi jest ogromna - niestety dużo montowanych byle jak, na drzewie, jedna na drugiej - jednym słowem las starych, marnej kondycji anten, które są poustawiane na bardzo różne satelity, bo i w Batumi, i okolicy mieszka dużo różnych narodowości - nie tylko sami Gruzini. To powoduje, że na jednej antenie wisi kilka konwerterów z zeza.
 
Wszędzie las anten - często sznurki z praniem wiszą obok
Drzewo może służyć za podstawę do instalacji anten - nikt nie robi problemu

A jakie satelity, to widać powyżej - pogrubione pozycje orbitalne, na jakich są gruzińskie stacje. Jeśli dodać do tego, że w Batumi mieszka wielu obcokrajowców, którzy tam dobrze się czują i mają swoje wille (Rosjanie, Ormianie, Ukraińcy, itd), to liczba pozycji, na które zainstalowane są anteny satelitarne, jest jeszcze większa.
 
Anteny na zabytkach to normalka
Anteny na kościele św. Mikołaja obok Piazzy
Anten wszędzie w bród!

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Europa


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Odbiornik Octagon SX8 HD One

Mały, satelitarny odbiornik HD z DX - Blindscanem i Multistream...

189 zł Więcej...

Konwerter Twin Triax TTW 006

Nowy, podwójny konwerter Triax TTW 006 o wsp. szumów 0,3dB...

69 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ UNO 4K SE S2X FBC

Vu+ UNO 4K SE - najnowsza wersja tunera 4K od...

1 190 zł Więcej...
reklama