reklama
SAT Kurier logowanie X
  • Zaloguj

Na Ukrainie kanały regionalne będą płatne

dodano: 2018-05-22 18:35
autor: RO | źródło: detector.media/tele-satinfo.ru

Telewizja Ukraiński, państwowy operator telekomunikacyjny Ukrkosmos zaproponował nadawcom regionalnym utworzenie wspólnego pakietu płatnej telewizji. Do oferty miałyby też zostać włączone ogólnonarodowe stacje telewizyjne. Nowy pomysł był prezentowany na forum medialnym Kyiv MIT organizowanym przez Niezależne Stowarzyszenie Nadawców Radiowych i Telewizyjnych.

Ukrkosmos


Prosimy o wyłączenie blokowania reklam i odświeżenie strony.
Na spotkaniu mówiono o czterech największych ukraińskich grupach medialnych, które planują szyfrować jesienią br. na satelicie swoje główne stacje telewizyjne. Pomysł Ukrkosmos miałby ruszyć pod koniec 2018 lub na początku kolejnego roku. Zauważono, że technika szyfrowana i odbiorniki satelitarne są już zakupione i wkrótce będą dystrybuowane wśród abonentów telewizji satelitarnej.
 

Będzie utworzony pakiet 28 ukraińskich kanałów (lub według innych danych – z 32 kanałów), który będzie rozprowadzany przez platformy DTH Viasat (związana z grupą 1+1 Media) i Xtra TV (Media Group Ukraine) z opłatą dla użytkownika końcowego 70 hrywien miesięcznie (ok. 10 zł - red.)

- zaznaczył przedstawiciel Ukrkosmos, Władimir Koczewycz.

Powyższe oznacza, że Ukraina stopniowo i nieodwracalnie przeniesie się do płatnej telewizji, a cały rynek telewizji satelitarnej będzie koncentrować się na kilku płatnych platformach DTH.

Z kolei Ukrkosmos proponuje utworzyć paczkę 22 kanałów regionalnych z satelity Amos 7 na pozycji orbitalnej 4°W, którego sprzedaż byłaby oferowana abonentom pakietu grup medialnych za dodatkową opłatą 5 hrywien od osoby. Jest to koszt szacunkowy, który może wynieść 7-10 hrywien w zależności od popytu. Ukrkosmos wylicza, że w ciągu 1-2 lat przyciągnie 300-500 tys. klientów.

Baza abonencka płatnych platform na Ukrainie obejmuje 1 mln klientów. Ponad 4-krotnie więcej użytkowników korzysta z bezpłatnej telewizji satelitarnej.

Źródło: detector.media

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy.
Więcej z kategorii Biznes


reklama
reklama
HOLLEX.PL - Twój sklep internetowy

Kabel HDMI 2.0 AX180 1,8m

Wysokiej klasy kabel połączeniowy HDMI w wersji 2.0 do transmisji...

45 zł Więcej...

Inteligentny kabel 5m iHDMI

Inteligentny kabel połączeniowy HDMI-HDMI długości 5m - działa dobrze z...

269 zł Więcej...

Odbiornik Vu+ ZERO 4K

Vu+ ZERO 4K - najtańszy odbiornik Ultra HD od koreańskiego...

649 zł Więcej...
reklama